
Норми робочого часу у квітні 2025
Після зимового періоду весна приносить пожвавлення, активність та бажання діяти. Бізнеси, пов'язані з туризмом, роздрібною торгівлею та сферою послуг, зазвичай відчувають зростання попиту:
- За статистикою, роздрібні продажі у квітні можуть зрости на 15-20%, порівняно із зимовими місяцями, завдяки зміні сезонного попиту.
- Туристичний сектор навесні оживає: Попит на подорожі теж збільшується на 20-25% порівняно з попередніми місяцями.
- Сезонні акції та розпродажі можуть підвищити прибуток малого бізнесу на 10-15% у квітні.
Для підприємців і бухгалтерів квітень означає старт звітування за перший квартал 2025 року — а отже, попереду насичений робочий період.Правильний розподіл робочого часу допоможе досягти максимальної ефективності. Підготуватися до звітності, скористатися сезонними можливостями та оптимізувати графік — ось ключові завдання на цей місяць.
Скільки працюватимемо у квітні 2025 року?
За умови п'ятиденного робочого тижня з вихідними в суботу та неділю, норма тривалості робочого часу у квітні 2025 року становить 176 годин. Працівники з "п'ятиденкою" працюватимуть 22 робочих днів, а відпочиватимуть - 8.
Для шестиденного робочого тижня з вихідним у неділю норма робочого часу у квітні 2025 року буде становити 174 години. Для працівників з "шестиденкою" передбачено 26 робочих днів і 4 вихідних.
Зазначимо, що 20 квітня, в неділю, в Україні відзначається Великдень, який є державним святом та офіційним вихідним. Проте, відповідно до законодавства (ст. 73 КЗпП), під час дії воєнного стану додаткові вихідні дні не передбачені, навіть якщо святковий день припадає на вихідний або будній день. Це означає, що роботодавці не зобов'язані надавати вихідний день у понеділок (21 квітня). Усі підприємства працюють за звичним графіком.
Однак, робочий графік приватних підприємств визначається їхніми внутрішніми правилами, тому окремі компанії можуть запровадити додатковий вихідний або змінити режим роботи на власний розсуд.
Підсумуємо:
- Робочі дні у квітні 2025 року: 1-4, 7-11, 14-18, 21-25 та 28-30,
- Вихідні: 5-6, 12-13, 19-20 та 26-27.
- Календарних днів - 30;
- Робочих днів - 22;
- вихідних - 8;
- святкових - 0
- напередодні святкових (скорочених на 1 годину) - 0.
Автоматизуйте облік робочого часу з SMARTFIN.UA – швидко та без помилок!
Якщо ви втомилися обліковувати робочий час працівників вручну, онлайн-бухгалтерія SMARTFIN.UA пропонує просте рішення! Створюйте графіки роботи будь-якої складності лише за кілька кліків. Для цього в програмі передбачений Конструктор графіків. Він дозволяє автоматизувати створення будь-якого типу графіків:
- Позмінний,
- Неповний,
- Індивідуальний.
SMARTFIN.UA автоматично визначить перепрацювання, розрахує вечірні та нічні години, заповнить табель обліку робочого часу та нарахує заробітну плату за місяць.
Розпочати роботу дуже просто:
- Реєструйтеся на SMARTFIN.UA.
- Додавайте організацію та працівників.
- Автоматизуйте облік та бухгалтерські розрахунки, щоб скоротити кількість рутинної роботи!
Наші фахівці завжди готові допомогти з налаштуванням. SMARTFIN.UA — це понад 35 функцій для автоматизації ведення малого бізнесу в Україні.
Працюйте швидше та продуктивніше! Реєструйтесь просто зараз — швидке посилання тут!