Якими правами наділені інспектори праці під час ревізії на підприємствах?
Для виявлення порушень трудового законодавства інспектори можуть перевіряти як великі підприємства, так і малий бізнес.
При проведенні ревізії співробітник Держслужби з питань праці зобов'язаний:
1) пред'явити службове посвідчення;
2) направлення на проведення інспекції з зазначенням суб'єкта господарювання, дати початку і закінчення ревізії, підстави для проведення перевірки. Направлення повинно бути завірене печаткою та підписом посадової особи.
Після пред'явлення посвідчення та направлення інспектор має право:
- У будь-який час доби відвідати будь-який виробничий, службовий, адміністративний об'єкт на підприємстві, в якому працюють наймані працівники.
- Вивчати будь-які документи, книги і реєстри, які ведуться на підприємстві згідно з трудовим законодавством, і які містять відомості, що є предметом перевірки.
- Отримати копії або виписки будь-яких документів, що стосуються предмета ревізії, для перевірки їх відповідності нормам законодавства.
- Самостійно або при свідках задавати керівництву і працівникам підприємства питання, що стосуються трудового законодавства, а також запитувати письмові пояснення із зазначених питань.
- При виникненні загрози безпеці інспектора або при наявності ознак кримінального злочину, інспектор має право викликати працівників Національної поліції.
- Затребувати робоче місце для проведення приватної розмови з керівниками та працівниками підприємства.
- Фіксувати всі деталі інспекції з питань порушення трудового законодавства засобами аудіо-, фото- і відеотехніки.
- Запросити від державних органів інформацію, необхідну для проведення ревізії.
Вимоги співробітника Держслужби з питань праці про надання документів, копій або виписок, усних або письмових роз'яснень питань, пов'язаних із трудовим законодавством, про доступ в будь-які приміщення об'єкта перевірки і про організацію робочого місця є обов'язковими для виконання.