У сервісі з'явився розділ «Кадрові документи»
Трохи нудною теорії про кадрове діловодство
Обов'язком роботодавця є не тільки розрахунок і виплата заробітної плати, а й належне оформлення документів, які регламентують порядок використання найманої праці, облік робочого часу, відображають факти прийняття і звільнення працівників, надання відпусток, відряджень і т. Д. Такі документи називаються кадровими.
Ведення кадрового діловодства є безпосереднім обов'язком будь-якого роботодавця незалежно від форми власності, виду діяльності та кількості працівників (!). Дані кадрового обліку є основою для правильного розрахунку заробітної плати і впливають на повноту і своєчасність її виплати. А так як заняття це не просте, вимагає спеціальних знань і навичок, на підприємствах і в організація існують цілі кадрові служби, що займаються питаннями підготовки та оформлення кадрових документів, веденням кадрового обліку і т.д.
Підприємець, наприклад, власник невеликого магазину з двома продавцями в штаті, звичайно, не потребує кадрової служби, і тим не менш, вести кадрову документацію повинен. А перелік таких документів випливає з необхідності дотримання норм трудового законодавства.
Зокрема, підприємцю необхідно мати:
- документи, що регламентують порядок використання найманої праці (це правила внутрішнього трудового розпорядку);
- документи з обліку робочого часу (табель обліку робочого часу);
- накази по кадрам (про прийом і звільнення, відрядження та ін.)
- документи, визначені в Законі України "Про відпустки" від 15.11.96 р № 504/96-ВР): графіки відпусток, заяви про надання відпустки, накази про терміни і тривалість відпустки).
- вести трудові книжки.
Такі документи можна створювати в довільній формі, але із зазначенням обов'язкових реквізитів, а можна (і навіть краще) використовувати затверджені наказом Держкомстату № 489 типові форми документів:
- наказ про прийом на роботу (№ П-1);
- наказ про надання відпустки (№ П-3);
- наказ про звільнення (№ П-4);
- табель обліку робочого часу (№ П-5).
Для деяких документів (наприклад, графіка відпусток або штатного розкладу, правил внутрішнього трудового розпорядку) в законодавстві не існує затверджених форм. Їх кожен роботодавець повинен розробляти самостійно, в залежності від специфіки своєї діяльності. Але це не означає, що їх потрібно винаходити самостійно. Існують готові (розроблені кадровиками - практиками) шаблони таких документів. Їх ви і зможете знайти і в програмі SMARTFIN.UA.
За відсутність кадрових документів Держпраці штрафує!
Тому саме час навести порядок в справах, у кого є така необхідність.
Кадрові документи в SMARTFIN.UA
За допомогою "Кадрових документів" в програмі SMARTFIN.UA ви:
- будете мати під рукою необхідні шаблони документів (список кадровиз документів оновлюється регулярно);
- зможете працювати з ними в зручному редакторі: заповнювати, редагувати, роздруковувати, зберігати.
Як працювати з цим розділом?
При створенні документа відразу відкривається "друкована форма", заповнена даними з профілів організації і працівника (якщо вони є в створюваному документі).
Всі поля в документі, які можуть заповнюватися, - редаговані, в них вносяться всі необхідні дані.
Після того, як документ заповнений, його можна роздрукувати. Для цього зберігати і вивантажувати документ на комп'ютер не потрібно (як з відомостями). Після натискання на кнопку "Друк" прямо в браузері відкриється вікно для друку.
Зверніть увагу! Для коректного друку кадрових документів використовуйте браузер Google Chrome. В порівнянні з іншими браузерами він має більш зручний інтерфейс для налаштувань друку.