Декларація про майновий стан і доходи ФОП: приклад заповнення за 2023 рік

Декларація про майновий стан і доходи ФОП: приклад заповнення за 2023 рік

18 січня 2024 р. Автор: Анна Іванова, співзасновниця SMARTFIN.UA, експертка з бухгалтерії

Матеріал оновлено від 18 січня 2024 р.

Онлайн-бухгалтерія SMARTFIN.UA звертає вашу увагу, що в 2024 році ФОП-загальносистемники знову подають декларацію про майновий стан і доходи за новою формою.

Нова форма декларації передбачає виокремлення податкових зобов'язань по ПДФО при визначенні мінімального податкового зобов'язання (далі – МПЗ) фізичними особами-підприємцями (крім спрощенців) – власниками, орендарями, користувачами на інших умовах (у тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільгоспугідь.

Що змінилось у самій формі декларації про доходи:

 • у розділі I рядок 6 поділили на два рядки — 6, 7;
 • у рядку 10.4 розділу II слова «Дохід, отриманий у вигляді дивідендів, крім сум дивідендів, що не включають до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу» замінили словами «Дохід, отриманий у вигляді дивідендів, крім сум дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, корпоративних правах, нарахованих нерезидентами, та дивідендів, що не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу»;
 • у розділі V додали новий рядок 20.3 «Сума податку на доходи фізичних осіб у вигляді мінімального податкового зобов'язання, що підлягає сплаті фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність за результатами звітного (податкового) року (додане значення (рядок 14 - рядок 15))»,
 • виклали у новій редакції Розділ VI «Розрахунок податкових зобов'язань у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок у попередніх звітних періодах»;
 • у розділі VII після слів «Найменування банку», «Ідентифікаційний код банку» доповнили словами «або небанківського надавача платіжних послуг»;
 • відкоригували примітку 5;
 • внесли зміни у додатки Ф1, Ф2, МПЗ;
 • у новій редакції виклали додатки КІК, Ф3, Ф4.

Термінологію декларації про доходи привели у відповідність до Закону України «Про платіжні послуги» від 30.06.2021 № 1591-IX.

У цій публікації ми підготували інформацію про таке:

Крім того, в матеріалі " Річний звітний період у розпалі! Які звіти можна подати через SMARTFIN.UA?" можна подивитись, які граничні терміни подання звітності для різних платників податків.

Загальні питання про подання податкової декларації про майновий стан і доходи ФОП за 2023 рік

Хто і коли подає?

За підсумками року подають декларацію ФОП, які працювали на загальній системі оподаткування (п.п. 177.5.1 ПКУ, БЗ 104.09):

 • увесь 2023 рік;
 • частину 2023 року. Наприклад, ті ФОП, які були зареєстровані в середині 2023 року, переходили із загальної системи на спрощену або навпаки.

Нагадаємо, що ФОП, які зареєструвалися у 2023 році і одразу обрали групу 1 або 2 єдиного податку, стали платниками ЄП не одразу з дня держреєстрації, а з початку наступного місяця (п. 298.1.2 ПКУ). Тож за період до переходу на ЄП вони теж повинні подавати декларацію.

Також якщо ФОП у 2023 році уже подавав декларацію з типом «звітна» як «довідкова» (для призначення пенсії чи лікарняних), він все одно зобов'язаний подати річну декларацію з типом «Звітна».

ФОПи подають до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду.

Якщо ФОП у 2023 році переїжджав, тоді можливі два варіанти:

— ФОП, який не вносив зміни до ЄДР щодо свого місцезнаходження, звітує і сплачує ПДФО-аванси та ВЗ у свою стару податкову.

— ФОП, який вносив зміни до ЄДР щодо свого місцезнаходження, декларацію повинен подавати за новою адресою. ПДФО-аванси такий ФОП мав до кінця року сплачувати у стару податкову, а з січня ПДФО за рік та ВЗ — вже в нову.

В декларації поряд з доходами від підприємницької діяльності відображаються інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, в тому числі відомості про нерухоме та рухоме майно (п. 177.11 ПКУ, ЗІР, 104.09).

Тобто, і підприємницькі, і громадянські доходи ФОП повинен показати в одній і тій же декларації про доходи.

В який строк треба подати декларацію про доходи за 2023 рік?

Декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розд. IV ПКУ.

За 2023 рік — не пізніше 30 квітня 2024 року.

Щодо сплати ПДФО та ВЗ за 2023 рік, то їх можна сплатити не пізніше 10.05.2024. При цьому сплачені протягом року ПДФО-аванси до подання декларації враховуються як переплата. Тому за рік потрібно доплатити лише різницю між ПДФО, зазначеним у декларації, і сплаченими авансами.

Якщо ФОП не сплачував ПДФО-аванси, штрафів за це немає (категорія 104.13 БЗ).

Чи подавати декларацію, якщо діяльність у 2023 році не здійснювалась?

Відразу скажемо, що декларацію краще подати. Чому, розбираємось далі.

Теоретично, декларацію можна не подавати, спираючись на роз'яснення податкової:

"У разі, якщо протягом звітного періоду фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування діяльність не вела та дохід від підприємницької діяльності не отримувала, та не має інших доходів з джерел їх походження з України та іноземних доходів, то в неї не виникає обов'язку щодо подання податкової декларації та додатку Ф2 до неї (категорія 109.04 ЗІР)."

Тобто податківці згодні, що якщо не показувати в декларації взагалі нічого, то й подавати її необов'язково. Якщо ФОП діяльність не вів, то об'єкта оподаткування в нього дійсно не виникає. З іншого боку, в декларації про доходи є й інші показники, що підлягають декларуванню, у тому числі й доходи ФОП, отримані ним як фізособою. Наприклад, зарплата, доходи від оренди, іноземні, інвестиційні доходи. Також у декларації відображаються відомості про рухоме і нерухоме майно, яке є у власності (житлові будинки, квартири, автомобілі, земельні ділянки та ін.). А ще в декларації зазначають доходи, отримані в звітному році в період перебування на ЄП.

Але навіть якщо у вас немає жодної з перелічених підстав для подання звітності, декларацію краще подати, оскільки: при неподанні декларації не буде "активовано" відлік строку давності для перевірки. Це означає, що податкова зможе її здійснити в будь-який час за той період, за який декларацію не подано, і нараховувати податки, якщо буде виявлено порушення. А якщо декларацію подати із прочерками, то через три роки перевіряти вашу діяльність за 2023 рік уже не будуть.

За якою формою подавати і де її знайти в сервісі SMARTFIN.UA?

Звітуємо за формою з урахуванням змін наказу Мінфіну від 28.08.2023 № 467. За цією формою підприємці-загальносистемники ще не звітували.

Форма для річного періоду

За доходи, одержані в 2023 році, подаємо декларацію з типом "звітна". Електронний номер Декларації про майновий стан і доходи для ФОП - F0100214.

Форма для місячного періоду

З типом "довідкова" декларацію будемо подавати протягом 2024 року в випадках:

 • виходу підприємця на пенсію;
 • отримання підприємцем лікарняних або декретних від ФСС;
 • добровільної сплати ЄСВ;
 • доплати ЄСВ за результатами перевірки.

Податкова декларація типу «звітна» або «звітна нова» із одночасним зазначенням додаткової позначки «довідкова» – це декларація, що подається ФОП на загальній системі оподаткування – платниками ЄСВ, за себе за період до дати формування заяви на призначення пенсії або до дати настання страхового випадку. Подається за ідентифікатором форми F0100414 (в періоді «місяць») ЗІР, кат. 104.09.

В сервісі SMARTFIN.UA декларацію про майновий стан шукаємо в меню ЗВІТНІСТЬ:

декларація про майновий стан 2023 в smartfin.ua

Заповнення декларації про майновий стан і доходи ФОП: додаток Ф2 і головна форма

Декларація складається із головної форми і дев'яти додатків: Ф1, Ф2, Ф3, Ф4, ЄСВ 1, ЄСВ 2, ЄСВ 3 МПЗ, КІК. Підприємцю на загальній системі необхідно подати додатки Ф2 і ЄСВ 1, і відповідно, заповнити головну частину декларації. А власниками, орендарям, користувачам, на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільгоспугідь, які здійснюють виробництво власної сільгосппродукції, а також голови сімейних фермерських господарств, у тому числі щодо земельних ділянок, що належать членам такого сімейного ФО та використовуються таким сімейним ФО, потрібно подати ще додаток МПЗ. Розрахунок загального МПЗ здійснюється відповідно до п. 177.14 ПКУ та статті 381 розділу I ПКУ.

Роботу з декларацією починаємо із заповнення додатку Ф2. Подавати його разом із декларацією потрібно в будь-якому разі. Якщо навіть у 2023 році у ФОП-загальносистемника не було діяльності (але декларація подається), він зобов'язаний подати разом із декларацією додаток Ф2. Просто в такому разі потрібно проставити прочерки: роз'яснення в категорії 104.09 ЗІР. В електронній формі прочерки не ставляться.

Додаток Ф1 "Операції з інвестиційними активами" ФОП подає разом із річною податковою декларацією тільки у разі наявності даних для його заповнення.

Важливо! У річній податковій декларації підприємець зобов'язаний відобразити разом із власне підприємницькими доходами також «громадянські» доходи з джерелом їх походження з України й іноземні доходи, якщо такі є. Це прямо зазначено в п. 177.11 ПКУ. Крім того, в такій декларації зазначаємо й відомості про рухоме та нерухоме майно. Вказуємо інформацію тільки за тими об'єктами, які перебували у власності особи станом на кінець звітного (2023) року.

Заповнення додатку Ф2

Заповнення Додатку Ф2 починаємо із заповнення Розділу І "Доходи від провадження господарської діяльності". Цей розділ заповнюється на підставі даних Типової форми обліку доходів і витрат за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 13.05.2021 № 261 (п. 177.10 ПКУ): Заповнення додатку Ф2

Заповнення шапки додатку Ф2 декларації

шапка додатку Ф2 декларації


Заповнення розділу І.

Графа 2 - зазначаємо назви видів економічної діяльності, від здійснення яких був отриманий дохід.

Графа 3 — зазначаємо коди видів економічної діяльності згідно з КВЕД-2010.

доходи від провадження підприємницької діяльності


Графа 4 — вносимо суму отриманого доходу від здійснення кожного виду економічної діяльності окремо. Значення ряд. «Усього» за гр. 4 розд. І додатка Ф2 повинні дорівнювати річному підсумку за гр. 4 Типової форми обліку доходів і витрат (далі - Типова форма ОДВ).

У ФОП кілька видів діяльності! Якщо підприємець здійснює кілька видів діяльності, то всі доходи і витрати за ними він записує в одну Типову форму ОДВ, як правило, не розділяючи їх. Оскільки без додаткового аналітичного обліку практично неможливо точно сказати, скільки саме доходу отримано за кожним видом діяльності, при заповненні декларації доходи можна розділити за видами діяльності «на око». На підсумкову суму ПДФО і ВЗ це ніяк не вплине.

доходи від провадження підприємницької діяльності

У графах 5 - 7 вказуємо суму документально підтверджених витрат, пов'язаних із провадженням кожного виду діяльності. Перелік витрат, які безпосередньо пов'язані з отриманням підприємницьких доходів, наведено у п. 177.4 ПКУ.

Якщо протягом року були витрати, які одночасно належать до кількох видів діяльності, вони розподіляються пропорційно отриманим доходам.

Графа 5 — вносимо документально підтверджену вартість придбаних ТМЦ, що реалізовані або використані у підприємницькій діяльності. Зверніть увагу, що ДПС при перевірках вважає, що при розрахунку чистого доходу ФОП враховуються лише витрати, які безпосередньо стосуються доходу, отриманого протягом звітного періоду..

Графа 6 — вносимо витрати на оплату праці найманих працівників, перелік яких наведено у пп.177.4.2 ПКУ. Серед них як безпосередньо сума заробітної плати, так і витрати на оплату за виконання робіт, послуг згідно з договорами цивільно-правового характеру з фізособами, а також нараховані на такі виплати суми ЄСВ.

Графа 7 - вносимо інші витрати, пов'язані з веденням господарської діяльності. Їх перелік наведено у пп.177.4.4 ПКУ і серед них витрати на послуги зв'язку, реклами, сума плати за розрахунково-касове обслуговування, орендна плата, витрати на послуги, пов'язані з транспортуванням продукції (товарів) та інші витрати.

витрати, пов'язані з веденням господарської діяльності

Графа 8 - вносимо суму амортизаційних відрахувань. Відповідно до пп.177.4.6 ПКУ передбачено, що ФОП можуть (але не зобов'язані) здійснювати нарахування амортизаційних відрахувань і на їх суму зменшувати доходи від підприємницької діяльності при обчисленні чистого оподатковуваного доходу.

амортизаційні відрахування

Зверніть увагу! Щоб зменшити чистий дохід на суму амортизації, треба вести її облік у спеціальному додатку до Типової форми обліку доходів і витрат:

облік амортизаційних відрахувань

Об'єкти основних засобів розподіляються за видами відповідно до пп. 177.4.9 ПКУ, яким також визначено мінімальні строки амортизації для кожної групи основних засобів:

№ групи

Види об'єктів

Мінімальні строки корисного використання

1

Капітальні витрати на поліпшення земель, не пов'язані з будівництвом

15 років

2

Будівлі, споруди, передавальні пристрої

10 років

3

Машини, обладнання, тварини, багаторічні насадження тощо

5 років

4

Нематеріальні активи

2 роки

(з урахуванням договору)

Крім зазначення суми амортизаційних відрахувань у графі 8 розділу І, у розділі II додатку Ф2 слід окремо по кожному об'єкту на підставі даних Типової форми обліку вказати:

 • у графі 3 вартість об'єкта основних засобів на початок звітного року;
 • у графі 4 - вартість об'єкта на кінець звітного року;
 • у графі 5 - розрахунок суми амортизаційних відрахувань за звітний (податковий) період.

Наприклад, ФОП у грудні 2022 року закупив і ввів в експлуатацію устаткування на суму 180 000,00 грн. Розрахунок суми амортизаційних відрахувань згідно п.п. 177.4.9 ПКУ:

 • амортизаційні відрахуваня на місяць = 180 000,00 грн. : 5 років : 12 місяців = 3000 грн.
 • амортизаційні відрахування за 2023 рік = 3000 грн * 12 міс. = 36 000 грн.

Розрахунок суми амортизаційних відрахувань

Графа 9 — вказуємо суму чистого оподатковуваного доходу, розрахованого за формулою, наведеною в назві рядка (різниця між доходом, вказаним у гр. 4 та сумою витрат і амортизаційних відрахувань із граф з 5 - 8).

Якщо підприємець отримав збиток. Якщо за окремим кодом КВЕД в результаті розрахунку вийшло від'ємне значення, то у графі 9 ставиться прочерк. Рядок «Усього» графи 9 також підкреслюється, якщо в цілому за результатами господарської діяльності отримано збиток (від'ємне значення).

Податківці у своїх консультаціях із БЗ, підкатегорія 104.09, радять чинити так, як у випадку, коли збитковою є діяльність підприємця загалом, так і тоді, коли збитковими є лише окремі види діяльності. Це означає, що об'єкт оподаткування у підприємця-загальносистемника рахується за кожним видом діяльності окремо, тому збитками від одного виду діяльності не можна «перекрити» прибуток від іншого виду діяльності. У консультації наголошується, що значення рядка «Усього» графи 9 розділу І додатка Ф2 до декларації розраховується як сума додатних показників графи 9 за всіма видами економічної діяльності, які здійснювала фізична особа-підприємець.

Мета податківців - не дати згорнути збиткові показники одного виду діяльності з додатними іншого. У результаті об'єкт оподаткування буде штучно завищений.

Але ця вимога не випливає ні з ПКУ, ні з будь-якого іншого нормативно-правового документа. Також у Типовій формі обліку доходів і витрат дані не розбиваються залежно від виду діяльності, тож вимоги податківців є безпідставними. З цього випливає, що підприємцю раціональніше не розбивати показники за видами діяльності, а показувати все одним рядком під одним основним кодом КВЕД.

розрахована сума амортизаційних відрахувань

Суми ПДФО та ВЗ, які ФОП має сплатити за результатами 2023 року, обчислюються за алгоритмом, наведеним у розділі ІІІ додатку Ф2.

У рядку 1.1 наводимо суму ПДФО, яку ФОП повинен сплатити до бюджету за результатами звітного року: додатне значення графи 9 рядка "Усього" * 18%.

Рядок 1.2 заповнюватимуть ті ФОП, які у 2023 році знялися з реєстрації, подали «ліквідаційну» декларацію, визначили в ній зобов'язання з ПДФО, а потім знову у 2023 році зареєструвалися ФОП. У цьому випадку, подаючи річну декларацію, раніше нараховані в «ліквідаційній» декларації зобов'язання з ПДФО вони відображають у цьому рядку.

До рядка 1.3 вносимо суму ПДФО за весь 2023 рік (ряд. 1.1 - ряд. 1.2). При цьому ПДФО-аванси, сплачені у 2023 році, не віднімаємо. В новому бланку декларації їх уже взагалі не показуємо. Призначені для цього старі рядки 1.3 та 1.4 виключили з розділу ІІІ додатка Ф2.

У рядку 2.1 наводимо суму ВЗ, що підлягає сплаті до бюджету самостійно ФОП за результатами звітного року: додатне значення графи 9 рядка "Усього" * 18 %.

Рядок 2.2 повинні заповнювати ФОП, що припинили протягом року підприємницьку діяльність і подали раніше «ліквідаційну» декларацію. Тут зазначаємо підприємницькі зобов'язання з ВЗ із «ліквідаційної» декларації.

У рядку 2.3 відображаємо суму ВЗ, що підлягає сплаті до бюджету самостійно за результатами 2023 року. Формула для визначення зобов'язання з ВЗ — у назві рядка. Значення цього рядка переносять до гр. 7 ряд. 10.11 розд. II декларації.

податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб

Заповнення основної частини декларації

Розділ I. «Загальні відомості»

"Шапку" декларації заповнюємо відповідно до назви полів.

поле 1:тут ставимо позначку «х» у комірці «Звітна» і зазначаємо звітний період «2023»;

поле 3: зазначаємо П. І. Б. (згідно з паспортом) і податковий номер ФОП. Якщо у ФОП відмова від ІПН, зазначаємо серію (за наявності) і номер паспорта;

поле 6: ставимо «х» біля «резидент» (навіть якщо ФОП більш ніж пів року проживає за кордоном, він все одно вважається резидентом);

поле 7: треба відмітити, хто заповнив декларацію, сам ФОП чи його представник.

поле 8: якщо дохід ФОП отримував тільки як підприємець, ставимо відповідну відмітку «х» у полі «підприємець». Якщо ФОП одночасно декларує доходи як ФОП і як звичайна фізособа (доходи від оренди, інвестиційні доходи, зарплату, дивіденди), а також у тому випадку, якщо фізособа декларує доходи одночасно як ФОП і як особа, що здійснює незалежну професійну діяльність, то в цих випадках ставимо відмітку «х» тільки в полі «підприємець».

поле 9 залишаємо порожнім, якщо ФОП заповнював декларацію самостійно, в іншому випадку — зазначаємо дані представника.

податкова декларація про майновий стан і доходи 2023

Розділ II. «Доходи, які включаються до загального річного оподатковуваного доходу»

До цього розділу включаємо всі доходи, отримані у звітному році, які оподатковуються ПДФО і ВЗ.

Заповнюємо його тільки після того, як заповнимо додаток Ф2. ФОП тут зазначають:

У графі 3 рядка 10.11 вказуємо чистий оподатковуваний дохід, отриманий на загальній системі. Переносимо дані з додатка Ф2: додатне значення графи 9 рядка "Усього" розділу I;

У графі 6 рядка 10.11 вказуємо суму ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету (показник рядка 1.3 розділу III додатка Ф2);

У графі 7 рядка 10.11- суму військового збору, що підлягає сплаті до бюджету (показник рядка 2.3 розділу III додатка Ф2).

загальна сума доходів, які включають до загального річного оподатковуваного доходу

Розділ III. «Доходи, які не включаються до загального річного оподатковуваного доходу»

Тут відображаємо доходи, які не є об'єктом обкладення ПДФО і ВЗ: «цивільні» доходи, перераховані в ст. 165 ПКУ (ряд. 11.3), а також доходи від операцій з продажу (обміну) об'єктів рухомого та/або нерухомого майна, не підлягають оподаткуванню згідно з пп. 173.2 і 172.1 ПКУ (ряд. 11.2).

Якщо у звітному (податковому) році підприємець побував на спрощеній системі, то до цього розділу також слід вписати його «єдиноподатний» дохід, отриманий ним у цьому році (ряд. 11.1). Беруть його з декларації єдиноподатника за останній звітний (податковий) період перебування на спрощеній системі. Ці доходи відображаємо в декларації довідково, сплачувати з них нічого не потрібно! Загальну суму неоподатковуваних доходів (ряд. 11.1 + ряд. 11.2 + ряд. 11.3) зазначають у ряд. 11.

довідково зазначається дохід, отриманий на спрощеній системі оподаткування

Розділ IV. «Загальна сума річного доходу»

Показуємо річну суму доходу: підприємницький дохід + «громадянський» дохід + неоподатковуваний дохід. Визначаємо його за формулою, наведеної в назві рядка. Заповнюється лише при наявності таких доходів.

Розділ V. "Податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб/військового збору"

Наводимо суми ПДФО і ВЗ, як з «громадянських», так і з підприємницьких доходів ФОП за алгоритмом, передбаченим у назві рядків цього розділу.

Податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб/військового збору

Також перевіряємо відмітки про додатки, які подаються разом із декларацією:

відмітки про додатки, які подаються разом із декларацією


SMARTFIN.UA економить до 3 робочих годин на день!
Розпочати легко! Додайте інформацію про організацію та працівників, виконайте налаштування і отримайте необхідні розрахунки. Нарахування зарплати та індексації, розрахунок податків, лікарняних, відпускних та компенсацій. А ще: будуйте графіки роботи будь-якої складності, формуйте кадрові докумети та звіти, відправляйте звітність у податкову, контролюйте торговельні операції та інше.

Реєструйтесь прямо зараз! Автоматизація бухгалтерського обліку в SMARTFIN.UA - ЦЕ ПРОСТО!
Коментарі
 • Valentyna 21 січня 2022, 14:55
  Доброго дня. Чи правильно я розумію Вас, що СПД-ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування, не повинні подавати до 09.02.2022 р. декларацію про майновий стан?
  Подобається126 Відповісти1
  • Тетяна 26 січня 2022, 15:42
   Доброго дня. Якщови обрали 2 групу ЄП і зареєструвались наприклад 15.01.2021р.,то платником ЄП ви є з 01.02.2021р., а за період 15.01.21 по 31.01.21 - загальносистемником. Якщо доходу за період з 15.01.21 по 31.01.21 не було - подайте декларацію з прочерками.
   Подобається78 Відповісти2
   • Ірина 27 січня 2022, 16:16
    Тетяна, дякую, а чи додавати в такому разі до Декларації про майновий стан Додаток ЄСВ-1? Бо він же буде доданий до Декларації єдиноподатника за період з 01.02.2021?
    Подобається43 Відповісти0
    • Ольга 31 січня 2022, 10:55
     Доброго дня. Чому в додатку ЄСВ1 вибиває помилку, що рядок 7 "номер розрахунку в періоді" обов'язковий до заповнення. 31.01.21 ми зареєстрували ФОП, з 01.10.21 вже перешли на 2 групу ЄП. Небуло ніякий повторних реєстрацій припинень або подання заяв про зняття з обліку платника ЄСВ (про що потрібно вказувати в даному рядку). можливо причиною є те що я подавала квартальний звіт Про майновий стан і доходи, після того як перейшли на ЄП з заг. сиитеми?
     Подобається35 Відповісти2
     • Ольга 1 лютого 2022, 13:38
      В графі 7 потрібно поставити нуль.
      Подобається7 Відповісти0
      • Людмила 2 лютого 2024, 21:52
       Розділ V. "Податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб/військового збору"В прикладі не заповнен код рядка 20.1 в сумі 270036,00 (по прикладу) , питання: треба чи не треба заповнювати рядок 20.1
       Подобається1 Відповісти0
    • Таня 26 січня 2022, 15:49
     Якщо була виявлена помилка в декларації і подана 3 рази, але не пройшла, що потрібно робити?
     Подобається6 Відповісти1
     • Анна 27 січня 2022, 12:41
      Не зовсім зрозуміло питання. Якщо в заповненні все вірно і приходить квитанція про неприйняття, то подавати поки не прийметься. Сьогодні податківці відповідають, що є якісь проблеми з боку системи прийняття звітності, радять пробувати в понеділок.
      Подобається0 Відповісти0
     • Елена 27 січня 2022, 10:18
      Добрый день! Я ФОП, 3 группа, веду деятельность с апреля 2021. Мне нужно подать пустую декларацию? Или могу вообще не подавать?
      Подобається13 Відповісти2
      • Анна 27 січня 2022, 12:39
       Добрый день! Зависит от того, с какого периода Вы работаете на едином налоге. Если на едином налоге работаете с мая 2021 года, то за период работы от даты регистрации по 30 апреля надо подать декларацию о доходах (с прочерками, если не было дохода за этот период).
       Подобається2 Відповісти1
       • Ирина 7 лютого 2022, 16:30
        Добрый день! Подскажите в этой ситуации какой отчетный период выбирать в декларации? Только за период от даты регистрации до следующего месяца? Т.е. " Звітний (податковий) період" указывать апрель?
        Подобається6 Відповісти0
       • Ольга 17 січня 2024, 09:46
        Добрий день! Якщо при реєстрації ви обирали спрощену систему, то на 3 групі ви одразу з дня реєстрації на ній будете і не треба подавати декларацію про майновий стан і доходи, бо на загальній ситемі ви не були.
        Подобається0 Відповісти0
       • Тетяна 27 січня 2022, 13:46
        Можно в расходы включать расходы прошлого года?
        Подобається0 Відповісти1
        • Тетяна 27 січня 2022, 14:05
         не можна
         Подобається0 Відповісти0
        • Яна 27 січня 2022, 17:08
         Подскажите если 01.01.21-26.09.21 человек был наёмным сотрудником. 27.09.21-01.10.21 Фоп общая система,01.10.21 на едином налоге. В годовой декларации с галочкой предприниматель показаться только доход полученный с 27.09.21-01.10.21? Или вообще за год?
         Подобається14 Відповісти0
         • Лариса 28 січня 2022, 11:51
          ФОП з 01.01.21-30.09.21 був на єдиному податку 2 групи, а з 01.10.21-31.12.21- на загальній системі. На загальній системі доходу не було, але ЄСВ за себе сплачували. Як заповнити додаток ЄСВ-1? Дякую!
          Подобається16 Відповісти1
          • Анна 28 січня 2022, 12:24
           Пробуйте так: у графі 2 - 5 (загальна система), у графі 3 - 0, у графі 4 - 6000,00 за жовтень, листопад і 6500,00 за грудень (якщо сплачували у мін. розмірі), у графі 5 - 22%, у графі 6 - 1320,00 за жовтень і листопад, 1430,00 за грудень. Принцип такий, але не впевнена, що декларація прийметься, бо зараз є проблеми із прийманням звітів, і податківці простять почекати до 01 лютого.
           Подобається5 Відповісти0
          • Галина 28 січня 2022, 13:21
           ФОП - з 17.06.2021 по 31.12.2021р. -загальна система ( були наймані працівники). Дохід склав 45000,00 грн В цей самий час ФОП - працював,як наймана особа.. За нього сплачували ЄСВ в повному об"ємі. вчасно.... Як правильно заповнити звіт по ЄСВ... Здаю вже багато разів - не пиймається.. Дякую за пояснення..
           Подобається11 Відповісти1
           • Анна 28 січня 2022, 13:49
            Галина, доброго дня! Податківці просять почекати до 01 лютого, бо є проблема на стороні прийняття звітності. Але як мені сказали в усній консультації, якщо є пільги по ЄСВ за весь період, за який подається звіт, то ЄСВ-додаток можна не подавати. У Вас такий випадок, бо за весь період перебування на загальній системі роботодавець сплатив ЄСВ у мін. розмірі. Але якщо Ви хочете подати декларацію із додатком, то спробуйте вже на наступному тижні. В будь-якому разі, декларацію без додатку Ви подати зможете.
            Подобається2 Відповісти0
           • світлана 28 січня 2022, 22:47
            ФОП на загальній системі заповнюю ЄСВ додаток Розмір єдиного внеску 22% вводиться 22,00 і пише помилка. Якщо вводиш 22% автоматом виправляє на 22,00 і знову пише помилка. Як правильно його ввести?
            Подобається16 Відповісти0
            • Марія 29 січня 2022, 06:27
             Доброго дня, а до якої графи відносити сплачений за себе ЄСВ протягом року?
             Подобається14 Відповісти0
             • Юля 29 січня 2022, 12:50
              Добрый день, подскажите, пожалуйста, если зарегистрировались в середине ноября 21 и были на общей системе, перевели на 2 группу с 1 декабря 21, какие отчеты нужно подать? В ноябре были расчеты покупателей картами по безналу.
              Подобається17 Відповісти0
              • Анна 29 січня 2022, 13:49
               Доброго дня! Була на ФОП 3 группа з 2015. Про переведення на загальну систему дізналася в вересні 2020. Перевели з початку року. Подала декларацію і заплатила ЄСВ за минулий рік(2020) у вересні. Дізналася, що цей сплачений за результатами річного звіту ЄСВ можно вказати як витрати у декларацію за 21 рік. У якій секції це вказати? Якщо у вересні дохід менше за цю сплату, чи можно вказати прибуток в додатку ЄСВ за вересень 0?
               Подобається1 Відповісти0
               • світлана 30 січня 2022, 19:59
                ФОП на загальній системі заповнюю ЄСВ додаток Розмір єдиного внеску 22% вводиться 22,00 і пише помилка. Якщо вводиш 22% автоматом виправляє на 22,00 і знову пише помилка. Як правильно його ввести?
                Подобається4 Відповісти1
                • Оксана 2 лютого 2022, 09:00
                 Спробуйте просто 22
                 Подобається0 Відповісти0
                • Діана 31 січня 2022, 09:54
                 Доброго дня. А якщо ФОП був на загальній системі 1 день (зареєструвався 31.08.2021,а 01.09.2021 бу вже на ЄП), то в декларації де загальна інформація в графі 2.1 потрібно писати місяць того одного дня (8)? Чи так і залишати тільки графу 2 -2021 рік? І в звіті по ЄСВ так само графу 4,1 (8) ? Також період перебування графи 8- вказувати період з 01.08.2021-31.08.2021?
                 Подобається22 Відповісти0
                 • Яна 31 січня 2022, 15:35
                  Доброго дня! ФОП зареєстровано 26.07.2021 - 3 квартал на загальній системі, 4 кв. на спрощеній. При поданні декларації про майновий стан (в додатку ЄСВ) просить позначку припинення реєстрації, але ж припинення не було.
                  Подобається2 Відповісти0
                  • Natalia 1 лютого 2022, 06:52
                   Доброго дня. Якщо за період перебування на спрощеній системі отримувались гроші на карту фіз особи від інших фіз осіб, вказувати їх в декларації, чи можна таки здати як нульову і ніхто ніого не побачить?)
                   Подобається12 Відповісти0
                   • Оля 1 лютого 2022, 10:56
                    Добрий день. Як новостворений підприємець була місяць на загальній системі оподаткування, далі перейшла на 1 групу. На загальній системі діяльність не вела, доходу не отримувала. Але помилково за той місяць сплатила єсв, який я хочу , щоб пішов у перерлату. Я маю подати декларацію про майновий стан та доходи з додатками f2 і єсв1 з 0 показниками? Я так подавала сьогодні 1 лютого, але не прийняли через додаток єсв1. Чи другий раз подавати саму декларацію чи з додатком f2?
                    Подобається4 Відповісти1
                    • Анна 2 лютого 2022, 08:08
                     Добрий день! Ви можете взагалі не подавати декларацію про майновий стан і доходи. Якщо все таки хочете відзвітувати, подавайте пусту головну форму і пустий додаток Ф2. Додаток ЄСВ-1 можна не подавати. Тут головне зрозуміти такий момент: подаючи звіт ви тим самим створюєте, показуєте нарахування податку. А його сплата - це паралельний процес, який на нарахування не впливає. На кінець звітного періоду порівнюються суми нарахованого податку (те, що вказано у звіті) і фактично сплаченого (те, що перераховували через банк або касу). Тому, ящо ЄСВ-додаток не подається, або подаєтья з нульовими нарахуваннями за якісь періоди, за які Ви фактично сплатили податок, то сплачений ЄСВ автоматично іде у переплату. Цей принцип стосується не лише ЄСВ, а й усіх податків.
                     Подобається2 Відповісти0
                    • Олександр 1 лютого 2022, 12:39
                     Доброго дня.Я є ФОП 3група на спрощеній системі з 01.10.20р В 2021р мною був проданий легковий автомобіль як фізична особа(не ФОП),податок і ВЗбір оплачений. Підскажіть,як правильно це все внести в "декларацію про майновий стан"? Як ФОП,прибутку не маю!! Дякую.
                     Подобається0 Відповісти0
                     • Софроні 1 лютого 2022, 19:18
                      Виявила помилку у декларації про майновий стан за 2021 рік, як повторно подати декларацію, але кнопка "нова звітна" не працює.
                      Подобається4 Відповісти1
                      • Софроні 1 лютого 2022, 19:25
                       Подала повторно декларацію "звітна", прийшла 2-га квітанція не прийнято т.як уже подана декларація за звітний період
                       Подобається1 Відповісти1
                       • Анна 2 лютого 2022, 07:56
                        А в якій системі Ви створювали декларацію? В різних системах електронної звітності може бути різнах логіка вибору типу звітності: в одних його можна змінювати в уже створеній декларації, в інших - необхідно обрати перед створенням форми.
                        Подобається0 Відповісти0
                      • елла 1 лютого 2022, 22:46
                       я не розумію навіщо публікувати навіщо публікувати питання людей на ,які ви не відповідаєте,якщо люди задають питання ,то вони до вас за допомогою звертаються,а ви повний ігнор і неповага до своїх читачів ,очередний лохотрон запитайка-неотвічайка
                       Подобається9 Відповісти0
                       • ЮЛЯ 3 лютого 2022, 16:48
                        Здравствуйте! Открыли Фоп 3-я группа (единый налог 5%) 11.10.21 г. В октябре месяце дохода не было. 01.10.21 - 31.10.21 мы получается были на общей системе, а с 01.11.21 мы перешли на упрощённую систему. ЕСВ уплочено за весь 4 квартал. Нам нужно сдать пустую налоговую декларацию про имущественное состояние и доходы + пустую Ф2. Нужно ли к налоговой декларации ,помимо Ф2, сдавать додаток ЕСВ - если нужно ,то какой номер додатка ЕСВ и нужно ли его пустым сдавать или что в нем тогда нужно заполнять???
                        Подобається1 Відповісти1
                        • Анна 3 лютого 2022, 17:04
                         Добрый вечер! Вам можно не подавать ЕСВ-додаток к декларации про имущественное состояние, так как дохода не было и, соответственно, не было обязательного начисления ЕСВ. Уплата ЕСВ за октябрь в этом случае пойдет в переплату по ЕСВ, так как его начисление Вы покажете за два месяца (ноябрь, декабрь) в додатке 1 к декларации по единому налогу. Но если Вы подадите ЕСВ-додаток к декларации про имущественное состояние и покажете в нем начисление по ЕСВ, это будет добровольное начисление (например, Вы хотите, чтобы этот месяц вошел в страховой стаж). В этом случае будет начисление налога за 3 месяца и уплата за 3 месяца. Т.е. начисление себе ЕСВ за октябрь - это Ваше добровольное дело. А начисление ЕСВ за ноябрь, декабрь - обязательно по условиям работы на едином налоге.
                         Подобається1 Відповісти1
                         • ЮЛЯ 3 лютого 2022, 17:50
                          Получается,что в Додатке 1 к налоговой декларации плательщика единого налога я в графе 5 ставлю крестик на "переход на уплату других налогов и сборов", в графе 8 о периоде перебывания Фоп на упрощенной системе ставлю 01.11.21-31.12.21, в графе 8.1 - цифру 6 и в графе 9 - заполняю ЕСВ за ноябрь-декабрь 2021 года (то что обязательно к уплате). Правильно?
                          Подобається1 Відповісти0
                        • Наталья 4 лютого 2022, 07:28
                         Доброе утро! ФОП на общей системе. Не могу понять, какой бланк декларации подавать? Вы пишите код F0100112, но там даже нет возможности поставить галочку на "підприємець", только "громадянин"??!!
                         Подобається4 Відповісти0
                         • Алина 4 лютого 2022, 08:37
                          Доброе утро! ФОП на общей системе. Поступление на личную карту считать в доход?
                          Подобається1 Відповісти1
                          • Sasha 4 лютого 2022, 13:57
                           1. На особисті карти фізосіб не можна підприємцям отримувати оплату. Тільки на рахунок. 2. Оплата не особисті карти не вважається безготівковою операцією. Безготівкова - це на рахунок по IBAN реквізитах. на особисту карту - це готівка, з необхідністю реєструвати операцію по РРО, і всіма витікаючими наслідками...
                           Подобається4 Відповісти0
                          • Алла 4 лютого 2022, 11:19
                           Зареєструвалась 05.05.2021, з 01.06.2021 перейшла на 1 групу спрощену. Протягом травня не отримувала доходів, не здійснювала підприємницької діяльності. Чи потрібно мені здавати Декларацію про майновий стан? Я її спробувала подати, відповідь прийшла, що не прийнято
                           Подобається1 Відповісти0
                           • Юлія 5 лютого 2022, 14:09
                            Доброго дня. Приходить квитанція про помилку. Пише, що не правильно вписано паспортні дані -- а саме в єсв -- друга строчка. В мене ID. Вписую номер іd, вибиває -- некоректно введено. Вписувала індефікаційний -- не проходить. Підскажіть, будь ласка, що робити з цією ситуацією
                            Подобається1 Відповісти0
                            • Галина 5 лютого 2022, 15:03
                             Доброго дня, подала декларацію про майновий стан і прийнялась, але побачила помилку що не перенеслось з додатка ф2 в декларацію Пдфо в стовпець 6 Чи можна подати нову звітну?
                             Подобається1 Відповісти0
                             • Ярослав 6 лютого 2022, 11:46
                              Доброго дня. Фоп на загалній системі оподаткування(сплячий підприємець) ,доходу за 2021р не було. Єсв не сплачував.- чи потрібно подавати декларацію про майновий стан і додаток ф2 ? Дякую.
                              Подобається0 Відповісти0
                              • Антон 6 лютого 2022, 16:13
                               Доброго дня. Є питання з зірочкою) Підкажіть яку саме декларацію про майновий стан треба подавати, якщо одночасно: а) реєстрація ФОП і перехід на спрощенку мали місце в 2021 році б) паралельно в 2021 році була реєстрація незалежної проф.діяльності. Варіант 1: Річна декларація про майновий стан як «підприємець», який до переходу на спрощену систему (2 гр), перебував на загальній системі оподаткування; Варіант 2: Річна декларація як «особа, що провадить незалежну професійну діяльність». І там і там нулі (доходу не було на загальній системі і від проф..діяльності). І як заповнити додаток ЄСВ: який в п.8 вказувати тип платника (підприємць на загальних підставах чи особа, яка отримує дохід від незалежної проф..діяльності)? який період перебування зазначати (на загальній системі був кілька днів до переходу на спрощенку, по проф.діяльності з моменту реєстрації і по нині)? Дуже дякую
                               Подобається0 Відповісти0
                               • Антон 6 лютого 2022, 16:13
                                Доброго дня. Є питання з зірочкою) Підкажіть яку саме декларацію про майновий стан треба подавати, якщо одночасно: а) реєстрація ФОП і перехід на спрощенку мали місце в 2021 році б) паралельно в 2021 році була реєстрація незалежної проф.діяльності. Варіант 1: Річна декларація про майновий стан як «підприємець», який до переходу на спрощену систему (2 гр), перебував на загальній системі оподаткування; Варіант 2: Річна декларація як «особа, що провадить незалежну професійну діяльність». І там і там нулі (доходу не було на загальній системі і від проф..діяльності). І як заповнити додаток ЄСВ: який в п.8 вказувати тип платника (підприємць на загальних підставах чи особа, яка отримує дохід від незалежної проф..діяльності)? який період перебування зазначати (на загальній системі був кілька днів до переходу на спрощенку, по проф.діяльності з моменту реєстрації і по нині)? Дуже дякую
                                Подобається3 Відповісти0
                                • Наталія 7 лютого 2022, 20:47
                                 Доброго вечора. Підскажіть, як правильно подати декларацію загальносистемника, який припинив діяльність в грудні 2021, доходу за 2021 не було, але хоче подати додаток єсв
                                 Подобається0 Відповісти0
                                 • Оля 8 лютого 2022, 09:00
                                  Підкажіть, будь ласка, якщо з єдиного на заг. систему перейшли з 1.07.21 як в майновій показувати амортизацію за рік ( бо звітний рік), чи за пів року , бо як з витратами?
                                  Подобається0 Відповісти0
                                  • Кристина 8 лютого 2022, 12:33
                                   Добрый день, скажите пожалуйста, фоп с 1 июля перешел на общую систему, отчитался по единному за полугодие и есв, больше есв не платил, за год отчитывается майновий стан, должен ли к нему подавать дод ф2 и есв с прочерками?
                                   Подобається2 Відповісти1
                                   • Анна 8 лютого 2022, 13:10
                                    Добрый день! Если подается пустая декларация (дохода не было), то додаток Ф2 тоже подается (пустой). ЕСВ-додаток можно не подавать.
                                    Подобається1 Відповісти0
                                   • Ольга 8 лютого 2022, 18:59
                                    Добрый вечер. Подскажите пожалуйста физ.лицо в 2021 году продал трактор.Нужно подать декларацию майновий стан. Он же является ФОП на едином налоге. Правильно ли я понимаю что нужно подавать декларацию до 09.02.2022 года Декларацию майновий стан для ФОП на общей системе доходи отримані від продажу майна?
                                    Подобається0 Відповісти0
                                    • Дмитро 9 лютого 2022, 08:24
                                     Доброго дня, підскажіть будь ласка, створив фопа спрощенця 12.2021 р., формально спрощенцем 2 групи став з 01.01.2022 р. У 2021 р. жодних доходів від здійснення господарської діяльності не отримував, але отримував дохід у вигляді заробітної плати найманого працівника. Чи потрібно в такому випадку подавати декларацію про майновий стан і доходи за 2021 р. і якщо так, то чи можна всюди поставити прочерки. Дякую.
                                     Подобається2 Відповісти1
                                     • Тетяна 9 лютого 2022, 09:05
                                      деклараці про майновий стан з додатком ф2 - подаєте з прочерками (доходу не було), а ЄСВ 1 -НЕ ПОДАЄТЕ (і не робіть автоматом відмітку про подання ЄСВ1)
                                      Подобається1 Відповісти0
                                     • Олена 9 лютого 2022, 09:42
                                      Доброго дня, підкажіть будь ласка як правильно подати ліквідаційну декларацію ФОП 2 група,дата закриття 01.02.2022, податки сплачені за січень та лютий.
                                      Подобається0 Відповісти0
                                      • Ірина 9 лютого 2022, 14:04
                                       Доброго дня, підскажіть, будь ласка, якщо я працюю в школі викладачем, я повинна вказувати свій дохід заробітної плати у декларації?
                                       Подобається0 Відповісти0
                                       • Владимир 9 лютого 2022, 15:23
                                        Здравствуйте! А в каких случаях ставится отметка в строке 8 "Відомості про суми нарахованого єдиного внеску у додатках ЄСВ 1, ЄСВ 2, ЄСВ 3"?
                                        Подобається0 Відповісти0
                                        • Катерина 23 лютого 2022, 13:56
                                         Як члену фермерського господарства відзвітувати за себе за 2021р.
                                         Подобається1 Відповісти0
                                         • Ольга 6 лютого 2023, 21:37
                                          Огромная благодарность за содержательный контент. Очень хотелось узнать как заполнять новое приложение по МПЗ. Какие показатели заносить в основную декларацию.
                                          Подобається1 Відповісти0
                                          • Сергій 3 березня 2023, 10:27
                                           Доброго дня. Підкажіть будь ласка чи потрібно при поданні нової звітної декларації ФОП на загальній системі за 2022р. ще раз включати додаток з ЄСВ (я подав додаток ЄСВ при першому поданні декларації "звітної"). Боюсь щоб в ПФу не "задвоїлось" нарахування по ЄСВ, дякую.
                                           Подобається0 Відповісти0
                                           • Алла 13 березня 2023, 11:16
                                            Доброго дня. В мене ФОП загальносистемник, вступив до лав ЗСУ як мобілізований (не контракт) з 15.03.22р,. КМУ була постанова, в якій ФОП має право не сплувати ЄСВ і ПДФО за себе на ЧАС мобілізації. Як скласти додаток до декларації , якщо сума з цих податків розраховується автоматично?
                                            Подобається0 Відповісти0
                                            • Олена 7 квітня 2023, 22:05
                                             Добрмй день, самозайнята особа без доходів, але отримувала протчгом року зарплату, пенсію та грошовий подарунок від батьків хоче задекларувати всі ці доходи, які додатки подавати і які строки заповнити в декларації?
                                             Подобається1 Відповісти0
                                             • Марианна 11 квітня 2023, 11:11
                                              Доброго дня, ФОП 3 група, спрощена система оподаткування, діяльність нульова, офіційна мінімальна заробітня плата, маю 80га земельніх угідь в 2022р. обробку та посів земель не проводилось,доходу не маю. що мені робити з МПЗ?
                                              Подобається1 Відповісти0
                                              • ВІКТОРІЯ 29 квітня 2023, 16:41
                                               Доброго дня. Підскажіть будь ласка, якщо в декларації перевищено суму одержаного доходу більше мільйона? Які мої дії?
                                               Подобається0 Відповісти0
                                               • Світлана 23 червня 2023, 13:37
                                                Доброго дня, ФОП на загальній системі с 01.01.2023 до 31.05.2023. З 01.06.2023 - на ЕП 2гр. (да, податкова прийняла заяву не з кварталу). Подала декларацію про майновий стан за вказаний період, податкова не прийняла, помилка - такий звіт приймається з 01.01.2024р. Тобто зараз не повина подавати звіт?
                                                Подобається5 Відповісти0
                                                • Мар'яна 5 лютого 2024, 14:48
                                                 Доброго дня! ФОП загальна система платник ПДВ ,був з квітня по вересень на 3 групі єдиного податку 3%.Як подати річну декларацію про майновий стан за 2023 загальна система (який період для визначення чистого доходу брати у розрахунок?)
                                                 Подобається0 Відповісти0
                                                 • Слава 6 лютого 2024, 08:12
                                                  Підскажіть будь-ласка, ЄСВ сплачували щомісячно , як подати додаток з ЄСВ, якщо ФОП період з 01.03.2023 по 31.07.2023 на спеціальному режимі єдиний податок 2%, де подавалася спеціальна декларація, з 01.08.2023 року ФОП на загальній системі?
                                                  Подобається0 Відповісти0
                                                  • Олена 23 лютого 2024, 11:09
                                                   Дякую. Гарна стаття, все зрозуміло. Де залишились питання, знайшла відповідь у коментарях
                                                   Подобається0 Відповісти0
                                                   • Оксана 24 квітня 2024, 12:23
                                                    Добрий день. ФОП зареєструвався у вересні 2023 р. з 1 жовтня 2023 р. став платником єдиного податку . У вересні на рахунок вніс власні кошти , інших надходжень не було. Як заповнити деклаоацію ? Дякую!
                                                    Подобається0 Відповісти0
                                                    Це може бути невiрне посилання, або
                                                    сторiнку було видалено
                                                    Ви успiшно пiдписалися на новини
                                                    SMARTFIN.UA