Проводки по зарплаті та облік заробітної плати. Нова функція в SMARTFIN.UA
Сьогодні поговоримо про нову функцію програми SMARTFIN.UA, яка з'явилися на початку 2021 року, але про яку ми ще не встигли вам розповісти - проводки по зарплаті.
Чому проводки в зарплатних документах не почали працювати автоматично?
Як ви знаєте, всі оновлення програми SMARTFIN.UA починають працювати автоматично, вам не потрібно нічого додатково налаштовувати. Але з проводками ситуація інша. На момент запровадження цієї опції в системі створено тисячі зарплатних документів. Якщо автоматично провести усі документи, то в багатьох користувачів в останньому створеному документі "Нарахування зарплати" з'явиться заборгованість або за роботодавцем, або за працівником.
Детальніше про це Анна Іванова розповідає у відео:
Навіщо потрібні проводки в зарплаті?
- Зарплатні проводки дають можливість відслідковувати залишки по зарплатним рахункам і по рахункам зарплатних податків, тобто вести облік заробітної плати. В меню "Аналітика" ви можете сформувати оборотно-сальдові відомості по відповідним рахункам.
Приклад оборотно сальдової відомості по заробітній платі:
- Завдяки проводкам ми покращили розрахунок перехідних залишків в документах. Тепер, при зміні даних в документах попередніх періодів, якщо ви будете щось редагувати, програма автоматично перепроводить залишки в усіх наступних документах "Нарахування зарплати". Це дозволяє побачити і уникнути помилок при розрахунках.
- Покращено взаємодію між документами і калькуляторами. Раніше було можливо відредагувати суми у калькуляторах без актуалізації цих сум у документі "Нарахування зарплати". Ми відслідкували таку поведінку і помилки, і врахували це при оновленні калькуляторів та впровадженні проводок.
Якщо підсумувати, то програма з проводками має неочевидні, на перший погляд, переваги, які допоможуть вам уникати можливих помилок.
Чи обов'язково включати проводки в зарплаті?
Ні, не обов'язково. Ви можете працювати із програмою в звичному режимі.
Як включити проводки в документах по заробітній платі?
Що перевірити перед тим, як включати нову функцію, і як це зробити, розповідаємо у відеоуроці: