Що нового в сервісі SMARTFIN.UA? Дайджест свіжих оновлень
Друзі! Сьогодні команда проекту SmartFin.UA, як і більшість українців, перебуває на карантині по своїх домівках. Але не перестає працювати! Наразі ми підготували для вас добірку свіжих оновлень в сервісі, які були запроваджені за останні кілька місяців. Тож запрошуємо переглянути дайджест!
1. Розрахунок зарплати за 1 половину місяця: додали оплату за нічні, вечірні, святкові години (у версії "ПРОФІ")
Тепер у розрахунок заробітної плати за 1 половину місяця можна включати доплати за нічні, вечірні і святкові години роботи. Налаштування знаходиться у меню «Профіль організації» - «Виплата зарплати»
В документі «ЗП з 1 половину місяця» нараховані суми містяться у підказках:
2. Додали налаштування, яке впливає на розрахунок годинної ставки для оплати вечірніх, нічних, святкових та надурочних годин роботи. Округлення годинної ставки при розрахунку: так / ні (у версії "ПРОФІ")
Налаштування, яке належить до методології розрахунку відповідних доплат. Що це означає? Оскільки такі доплати нараховуються за години, то для їх розрахунку потрібно знаходити середньогодинну заробітну плату. Крім тих випадків, коли нарахування зарплати вже здійснюється за годинними тарифними ставками. Питання в тому, на якому етапі здійснювати округлення: кінцевого результату чи проміжних розрахунків. Оскільки наші користувачі використовують різну методологію, ми допрацювали відповідне налаштування у меню «Профіль організації» - «Виплата зарплати».
Розрахунок годинної ставки відбувається за формулою:
Годинна ставка = Оклад / Норму годин (Округлення результату: так/ні)
Приклад. Для сторожів підприємства встановлений підсумований облік робочого часу. Обліковий період - місяць. У березні 2020 року сторож Коваль В. П. відпрацював таку кількість годин: вечірніх - 64 годин, нічних - 58 годин, святкових - 12 годин, надурочних - 5 годин. Кількість робочих годин у Коваль В. П. за графіком виходу на роботу у березні 2020 р. 185 год. Місячний оклад = 7000 грн. Колдоговором підприємства передбачено проведення доплати за роботу в нічний час у розмірі 35% окладу, за вечірні години - 20% окладу.
Знаходимо годинну ставку:
Годинна ставка (без округлення) = 7000 грн. / 185 год. = 37,83783…
Годинна ставка (з округленням) = 7000 грн. / 185 год. = 37,84
ᐈ Доплата за нічні години
Доплата за нічні години (без округлення) = 7000 грн. / 185 год. * 58 год. * 35% = 768,11 грн.
Доплата за нічні години (з округленням) = 37,84 грн. * 58 год. * 35% = 768,15 грн.
ᐈ Доплата за вечірні години
Доплата за вечірні години (без округлення) = 7000 грн. / 185 год. * 64 год. * 20% = 484,32 грн.
Доплата за вечірні години (з округленням) = 37,84 грн. * 64 год. * 20% = 484,35 грн.
ᐈ Доплата за святкові години
Доплата за святкові години (без округлення) = 7000 грн. / 185 год. * 12 год. = 454,05 грн.
Доплата за святкові години (з округленням) = 37,84 грн. * 12 год. * 2 = 454,08 грн.
ᐈ Доплата за надурочні години
Доплата за святкові години (без округлення) = 7000 грн. / 185 год. * 2 * 5 год. = 378,38 грн.
Доплата за святкові години (з округленням) = 37,84 грн. * 2 * 5 год. = 378,40 грн.
3. Додали налаштування «дата формування» при створенні звітів (у версіях "ЛАЙТ" та"ПРОФІ")
Тепер при формування звітності можна вказувати дату формування звіту, відмінну від поточної дати.
4. Додали можливість завантажувати Відомості нарахування зарплати в Excel (у версіях "ЛАЙТ" та"ПРОФІ")
Тепер відомість нарахування заробітної плати можна не лише роздрукувати з браузера та завантажити у формат PDF, а й завантажити в Excel.
5. Додали можливість відмічати неявки в Графіку роботи працівника (у версіях "ЛАЙТ" та"ПРОФІ")В меню «Графік роботи» (меню «Працівники» - Картка працівника) додано можливість вносити неявки із наступними підставами:
- Простої - П
- Прогули - ПР
- Неоплачувана тимчасова непрацездатність - НН
- Неявки з нез'ясованих причин - НЗ
ᐈᐈ Детальніше про це ми вже писали, якщо ви, випадково, пропустили цю інформацію, вам ➡️ сюди ⬅️
6. Оновили логіку роботи документів (у версії "ПРОФІ")
Суть оновлення: раніше в системі можна було створити лише один документ на одну дату та розрахунковий період. Наприклад, не можна було створити два документи «Нарахування ЗП» за березень 2020 р. А така необхідність виникає, коли необхідно згрупувати працівників, наприклад, по підрозділам. Не можна було створити два документи на виплату лікарняних - за рахунок роботодавця та за рахунок ФСС. Були незручності із виплатою відпускних, оскільки налаштування для створення документів на виплату (а їх в системі два) містилися у калькуляторах для нарахування. Ми врахували ці недоліки, змінили логіку роботи документів та допрацювали більш зручний інтерфейс роботи з ними.
ᐈᐈ На цю тему ми готували окрему змістовну розсилку з детальною інструкцією та скріншотами. Якщо ви, випадково, її пропустили, не засмучуйтесь та переходьте за цим ➡️ посиланням⬅️ Тут є вся інформація.
7. Переїхали на нові, потужніші сервери (для всіх користувачів)
В зв'язку зі збільшенням кількості користувачів проект SMARTFIN.UA потребував більшої потужності. Щоб забезпечити швидку та безперебійну роботу в програмі навіть у моменти пікових навантажень, ми «переїхали» на більш потужні сервери та збудували сучасну серверну архітектуру, яка дозволяє витримувати високі навантаження.
На сьогодні все, дякуємо за увагу! Міцного всім нам здоров'я та швидкого завершення карантину. Гарного дня!