Відпустка без збереження зарплати під час воєнного стану: нюанси оформлення. ОНОВЛЕНО!

Відпустка без збереження зарплати під час воєнного стану: нюанси оформлення. ОНОВЛЕНО!

23 червня 2022 р. Автор: Світлана Іванова

Відпустка без збереження заробітної плати - це тимчасове звільнення працівника від виконання його трудових обов'язків. Вона надається на певну кількість календарних днів та не оплачується роботодавцем.

Ще донедавна для надання відпустки за власний рахунок існувало 3 підстави:

 1. за сімейними обставинами (ст. 26 ЗУ «Про відпустки») - на період, що не перевищує 15 календарних днів на рік. Така відпустка надається за взаємним погодженням роботодавця та працівника і не є обов'язковою (тобто роботодавець може відмовити у її наданні по тій чи іншій причині, наприклад, через неможливість забезпечити ефективний виробничий процес без конкретного працівника в запропоновані ним дати відпустки).
 2. "під певну подію" або для громадян пільгових категорій (ст. 25 ЗУ «Про відпустки») - належить до розряду обов'язкових відпусток, тобто роботодавець зобов'язаний її надати за певних обставин та при наданні працівником відповідних документів, що підтверджують необхідність такої відпустки. Тривалість "безвідмовної" відпустки залежить від підстав. Наприклад, чоловіку, дружина якого перебуває у післяпологовій відпустці на його прохання забезпечується 14 календарних днів відпочинку від роботи, для догляду за хворим по крові чи шлюбу родичем - до 30 календарних днів тощо.
 3. "карантинна" відпустка (ст. 26 ЗУ «Про відпустки») - надається за згодою сторін безстроково на період дії карантину. Такий вид відпустки не є обов'язковим, а отже роботодавець може відмовити у її наданні.

! Через несправедливу, агресивну та загарбницьку війну, розв'язану рф проти України 24 лютого 2022 року, на території нашої держави було проголошено воєнний стан, а згодом з ним з'явилися й нові правила організації трудових відносин. 24 березня 2022 року набрав чинності Закон № 2136–IX "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану", яким було запроваджено додаткову підставу надання відпустки без збереження зарплати.

 1. через воєнний стан (ч. 3 ст. 12 Закону № 2136) - на період дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надати йому відпустку без збереження заробітної плати. Цей вид відпустки не є обов'язковим, тобто роботодавець може відмовити.

Нагадаємо, що 22 травня рішенням ВРУ дію воєнного стану було продовжено ще на 90 днів, до 23 серпня 2022 року. Дія Закону № 2136-IX продолжилась автоматично.

Відпустка без збереження зарплати під час воєнного стану: деталі

Відповідно до ч. 3 ст. 12 Закону № 2136 протягом дії воєнного стану роботодавець може надавати працівнику відпустку за власний рахунок без обмеження строку, встановленого ч. 1 ст. 26 Закону про відпустки. Але головною умовою залишається ініціатива працівника.

Роботодавець не може примусити працівника піти у неоплачувану відпустку, але може відмовити в її наданні, якщо мова йде про роботу на об'єктах критичної інфраструктури: на підприємствах енергетичної та хімічної промисловості, в галузях транспорту, телекомунікацій, інформаційних технологій, продовольства, банківській сфері, комунальному господарстві тощо.

Дні "воєнної" безоплатної відпустки:

 • не враховуються при:

- розрахунку середньої заробітної плати (для розрахунку відпускних, компенсації за невикористану відпустку, лікарняних, днів військової служби, відрядження).

- не включаються у страховий стаж для розрахунку лікарняних/декретних.

 • враховуються:

- при обчисленні трудового стажу для отримання права на щорічну відпустку.

Оформлення відпустки без збереження заробітної плати через воєнний стан

Воєнний стан введено Указом № 64/2022, який з 24 лютого вже кілька разів дополнювався, і, можливо, в подальшому до нього ще будуть додаватися зміни. Отже, оформити надання відпустки в воєнний час можна наступним чином:

Працівник подає заяву про надання відпустки без збереження заробітної плати через воєнний стан. У документі він зазначає передбачувану тривалість відпустки (наприклад, 45 календарних днів) і вказує дату її початку. Якщо працівник запитає продовження відпустки після завершення наданих 45 днів, а воєнний стан триватиме, працівник повинен подати нову заяву із актуальними датами.

заява про надання відпустки без збереження заробітної плати через воєнний стан

 • На підставі поданої заяви роботодавець видає наказ про надання відпустки через воєнний стан. В ньому потрібно вказати реквізити Указу Президента України про введення воєнного стану у відповідній редакції, відповідно до якого видається наказ.

Наприклад, відповідно до Указу Президента України 17.05.2022 № 341/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 22.05.2022 № 2263-IX.

наказ про надання відпустки через воєнний стан

 • Якщо працівник запитає продовження відпустки, а дія воєнного стану триватиме, знадобиться видавати новий наказ із актуальними реквізитами указу Президента України.
 • Якщо працівник бажає перервати неоплачувану відпустку ще до того, як вона офіційно завершиться, він має підготувати відповідну заяву, а роботодавець видати на її підставі новий наказ.
 • Якщо дія воєнного стану завершиться раніше, ніж надана неоплачувана відпустка, працівник просто має вийти на роботу. Подавати заяву щодо виходу з відпустки та видавати відповідний наказ не вимагається.

Відзначимо, що в кадровому розділі онлайн-бухгалтерії SMARTFIN.UA ви можете в кілька кліків знайти всі потрібні документи для надання відпустки без збереження зарплати під час воєнного стану, сформувати заяви та накази, особові картки працівників, трудові договори, акти та розпорядження. Документи при необхідності можна редагувати, завантажувати та друкувати.

ОНОВЛЕННЯ від 19 липня 2022 р.

18 липня 2022 р. в газеті "Голос України" було опубліковано Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 р. № 2352-IX. А отже з 19 липня Закон №2352 набрав чинності.

Що нового в ньому про відпустки без збереження заробітної плати під час воєнного стану?

Відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону про відпустки у працівника залишається опція взяти відпустку без збереження через воєнний стан за згодою сторін. Така відпустка як і раніше не обмежується тривалістю 90 календарних днів, але надається у рамках діє воєнного стану. Вона може надаватися будь-якому працівнику, незалежно від його категорії чи статуса та включається до стажу, що дає право на щорічну основну відпустку або компенсацію при звільненні. Але, як і раніше, потрібна домовленість сторін, тобто роботодавець має повне право відмовити у її наданні.

З 19.07.2022 маємо новий вид відпустки без збереження зарплати та нову підставу для її надання - п. 4 ст. 12 Закону № 2136, згідно з яким:

У період дії воєнного стану роботодавець зобов'язаний надати відпустку за свій рахунок працівнику, який виїхав за межі України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи (ВПО).

Тобто на сьогодні існує два варіанта воєнної відпустки за свій рахунок. Одна надається на підставі ч. 1 ст. 26 Закону про відпустки, а інша - на підставі п. 4 ст. 12 Закону № 2136. Чим вони відрізняються, розглядаємо в таблиці, що приведена нижче:

Як бачимо, надання відпустки на термін до 90 календарних днів для ВПО або працівників, що виїхали за кордон, обов'язкове, але для її надання потрібні підтверджувальні документи.

Ними можуть бути:

 1. Довідка про статус ВПО;
 2. Відмітки в паспорті про перетин кордону, документи, що підтверджують статус особи, яка отримала тимчасовий захист, або інший статус, що дозволяє перебувати тривалий час у певній країні, тощо.

Мінекономіки роз'яснює це питання наступним чином:

Рішення щодо надання відпустки за свій рахунок працівнику, який виїхав за кордон, роботодавець приймає на підставі наданих таким працівником доказів, які в достатній мірі підтверджують цей факт.

Бажану тривалість відпустки без збереження зарплати для ВПО та осіб, що виїхали за кордон, працівник вказує в заяві, але, повторимо, що вона не може бути більше 90 календарних днів протягом дії воєнного стану.

З якої дати рахувати 90 днів - наразі одне з найпопулярніших питань. Зауважимо, що можливість скористатись відпусткою на підставі п. 4 ст. 12 Закону № 2136 з'явилася тільки з 19 липня 2022 р. Тож, якщо працівнику була надана відпустка без збереження зарплати раніше, вона була надана на іншій підставі, а отже підсумовувати її дні та вираховувати з них 90 днів не потрібно! Навіть якщо відпустка надавалась працівнику кількома етапами, починаючи з 24 лютого 2022 року.

ПІДСУМОК

Працівники, що мають статус ВПО або перебувають за кордоном, можуть скористатися новим видом відпустки без збереження зарплати на підставі п. 4 ст. 12 Закону № 2136, починаючи з 19 липня 2022. Тривалість такої відпустки має бути не більшою ніж 90 календарних днів. Цей вид відпустки є обов'язковим, тобто роботодавець не може відмовити у її наданні, якщо працівник надав заяву та підтверджувальні документи (про статус ВПО, перетин кордону, отримання тимчасового захисту за кордоном тощо).

Всі інші працівники можуть подати заяву про надання відпустки під час воєнного стану на підставі ч. 1 ст. 26 Закону про відпустки. Така відпустка може мати необмежену тривалість в рамках воєнного стану і надаватись за домовленістю сторін, тобто роботодавець має повне право відмовити у її наданні.

SMARTFIN.UA економить до 3 робочих годин на день!
Розпочати легко! Додайте інформацію про організацію та працівників, виконайте налаштування і отримайте необхідні розрахунки. Нарахування зарплати та індексації, розрахунок податків, лікарняних, відпускних та компенсацій. А ще: будуйте графіки роботи будь-якої складності, формуйте кадрові докумети та звіти, відправляйте звітність у податкову, контролюйте торговельні операції та інше.

Реєструйтесь прямо зараз! Автоматизація бухгалтерського обліку в SMARTFIN.UA - ЦЕ ПРОСТО!
Коментарі
 • Ксенія 30 червня 2022, 20:08
  Доброго вечора! Якщо адміністрація навчального закладу примушує написати заяву на відпустку за власний рахунок ( тобто на два місяці до початку навчального року), вже після основної відпустки,залишаюсь без заробітної плати на два місяці,в мене питання.Чи це взагалі правомірно? Які аргументи для відмови? Дякую.
  Подобається66 Відповісти1
  • Анна 1 липня 2022, 12:29
   Ксенія, вітаю! Ні, це не правомірно. Законодавство забороняє роботодавцю відправляти працівників у такі відпустки примусово. Але реалії, як Ви бачите на власному досвіді, інші. Ви можете не погоджуватись на примусове написання заяви, тому що така відпустка - це право працівника, прописане у ч. 3 ст. 12 Закону № 2136 та ч. 1 ст. 26 Закону про відпустки, а не привілегія роботодавця. Головною умовою для надання такої відпустки є ініціатива працівника. Бажаю удачі і взаємоповаги при вирішенні цього питання.
   Подобається21 Відповісти0
  • Наталія 6 липня 2022, 21:14
   Добрий день! Я з 15 річною донькою виїхала закордон в зв'язку з воєнним станом в Україні. З 16 березня по 30 березня перебувала в оплачувальній відпустці. Кордон з Польшею перетнула 17 березня. В Польщі оформлений Pesel UKR. З 30 березня по 30 липня перебуваю у відпусці без збереження зарплати. Директор закладу, повідомила,що згідно закону ВРУ від 1 липня 2022 р. я не можу більше 4 місяців перебувати у відпусці без збереження заробітньої плати, і 16 липня спливає термін 4 місяця відсутності мене на робочому місці, я з її слів, повинна щось вирішити.(напевне, написати на звільненя). Чи мають право мене звільнити? Я з неповнолітньою донькою за кордоном і безпека доньки передусім. В мене 38 років робочого стажу. Дякую
   Подобається110 Відповісти3
   • Анна 13 липня 2022, 14:04
    Наталія, добрий день!1 липня 2022 року Верховна Рада України прийняла проект Закону України № 7251 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин». У випадку підписання, він набере чинності наступного дня з дня його опублікування.Одним із пунктів є такий: Запроваджена відпустка без збереження заробітної плати для працівника, який виїхав з України, або ж є внутрішньо переміщеною особою. У період воєнного стану така відпустка має в обов’язковому порядку надаватися роботодавцем за заявою працівника тривалістю до 90 календарних днів. Що це означає: 1) воєнна відпустка без з/п надається за угодою сторін (тобто, працівник написав заяву, роботодавець або відмовив, або надав); 2) працівникам, що є ВПО або виїхали за межі України, ця норма дає можливість взяти таку відпустку на 90 днів (тобто роботодавець не може відмовити). 3) скористатися цією нормою можна буде з моменту набрання чинності закону. Тобто ніякої мови про те, що зазначені 90 днів вже спливають не може бути.
    Подобається17 Відповісти2
    • Оксана 26 липня 2022, 17:10
     В мене така ж ситуація. Тобто ще 90 днів не використано?
     Подобається0 Відповісти0
     • Лілія 20 листопада 2022, 23:12
      Доброго вечора підкажіть будь ласка в мою ситуацію в виїхала за кордоном 27.02.2022 року тоді я написала заяву на щорічну відпустку, потім з 20.04.2022 р. без збреження заробітної плати на період війни тоді було без обмеження. на початок серпня поверталась в Україну на місяць. Вийшла на роботу серпень місяць потім знову днів пішла за кордон і написала заяку на період карантину так як на період воєнного стану зрозуміла що не мала право більше писати. Тобто зараз стоїть питання зараз буде 90 днів як я виїхала з України я не можу зараз повертатись в України як мене зберегти роботу. P.S. я в цей період з лютого я виконую всі обовязки через Anny Desk.
      Подобається2 Відповісти0
     • наталі 13 липня 2022, 20:28
      Наталія, Указом президента 17.05.2022 №341/2022 подовжено воєнний стан ще на 90днів ,тобто до 22серпня2022р.І в такому випадку ви сміливо можете написати заяву на власний рахунок зыславшись на цей Указ у звязку з воєнними діями.Головне що ця відпустка за вашої ініціативи ніяких 4 місяців немає
      Подобається11 Відповісти2
      • Оксана 26 липня 2022, 17:13
       Так мова йде про те, що людина виїхала за кордон, для таких є обмеження?
       Подобається5 Відповісти0
       • Олена 28 липня 2022, 21:49
        Доброго дня, підскажіть, будь ласка, коли мине ці 90 днів за свій рахунок, повторно вже не має права працівник брати ще таку відпустку(якщо буде ще воєнний стан)? Бо як так зрозуміла що не більше ніж 90 днів можна брати, а далі як? або звільнення або на роботу? Дякую
        Подобається78 Відповісти2
        • Оксана 25 жовтня 2022, 11:40
         Теж цікавить це питання
         Подобається4 Відповісти0
         • Вероніка 7 листопада 2022, 23:17
          Теж цікавить аналогічно питання
          Подобається0 Відповісти0
        • Галина 9 серпня 2022, 07:51
         Чекаю на відповідь. Дякую
         Подобається8 Відповісти1
         • Олена 28 листопада 2022, 06:53
          Доброго дня.Я виїхала за кордон в жовтні по заяві,за власний рахунок на 90 днів.Повертатися,доки іде війна не планую.Работодавець не надає згоди мені на відпустку за власний рахунок до закінчення війни.Таке питання,якщо я не повернусь на роботу через 90 днів,мене може звільнити мій керівник і через який час?Чи можливо,ще на деякий час залишитись в Польщі?Дякую
          Подобається12 Відповісти0
        • Віталій 11 липня 2022, 14:35
         Добрий день! Працівник без відома адміністрації виїхав за кордон і написав заяву на відпустку безбереження . Роботодавець відмовив у відпустці. Це правомірно?
         Подобається33 Відповісти1
         • Анна 13 липня 2022, 14:05
          Вітаю!Стаття 26 Закону про відпустки визначає, що таку відпустку надають на строк, обумовлений угодою між працівником та роботодавцем.Таким чином, отримавши від працівника заяву з проханням надати таку відпустку, роботодавець має право відмовити у її наданні. Ініціатива завжди повинна йти від працівника, але остаточне рішення про її надання залишається за роботодавцем.У разі набрання чинності Закону № 2136 можна буде взяти воєнну відпустку без з\п строком на 90 днів, у якій роботодавець вже не має права відмовити, якщо ви надасте йому документи, що підтверджують статус ВПО або виїзд за кордон.
          Подобається0 Відповісти0
         • Вікторія 11 липня 2022, 16:18
          Вітаю! Працюю к школі вихователем ГПД, брала два місяці у квітні та травні за власний рахунок. Зараз хочу взяти чергову відпустку. В бухгалтерії сказали, що я не можу взяти 56 днів, так як брала за власний рахунок. І треба відняти від чергової відпустки 5,6 днів за кожен місяць відпустки за власний рахунок. Тобто 56-5,6-5,6=48 днів. Це дійсно треба так вираховувати чергову відпустку, якщо брав відпустку за власний рахунок? Дякую
          Подобається9 Відповісти1
          • Анна 13 липня 2022, 14:14
           Вікторія, вітаю! Я вважаю, що дії бухгалтерії невірні. Стаття 9 Закону України «Про відпустки» скеровує, що до стажу роботи, який дає право на щорічну основну відпустку, зараховують, зокрема час, коли працівнику не виплачувалася заробітна плата у зв’язку з перебуванням у відпустці без збереження заробітної плати, передбаченої статтями 25, 26 Закону України «Про відпустки». Відповідно до статті 12 Закону № 2136, протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону про відпустки. Таким чином, відпустка без збереження заробітної плати, яка надається упродовж дії воєнного стану, надається відповідно до статті 26 Закону України «Про відпустки» і включається до стажу, який дає право на щорічну основну відпустку.
           Подобається6 Відповісти0
          • Інна 11 липня 2022, 16:21
           Доброго дня. Я пішла у відпустку 17 березня і ще досі у відпустці (11.07). За цей час я брала також щорічну відпустку 24 дня і 17 днів на дітей. Працюю в садочку, ось коментар директора, на моє прихання ще піти у відпустку за власний рахунок: "Щодо відпустки, поки що немає підписаного закону щодо повернення 56 днів відпустки, якщо підпишуть я дам вам ще щорічну, томущо є правки і більше 90 днів за власний рахунок відпустка не може бути , у вас ще залишилось лише 11 днів". Є такі правки? я не зможу вже брати за свій рахунок?
           Подобається6 Відповісти1
           • Анна 14 липня 2022, 11:30
            Інна, добрий день! Ні, ці нові норми стосуються лише внутрішньо переміщенних осіб та працівників, що виїхали за кордон. І вона означає, що такий працівник зможе взяти воєнну відпустку без з\п на 90 днів (якщо надасть підтверджуючі документи статусу ВПО або виїзду за кордон) і роботодавець не буде мати права йому відмовити. Але це можна буде зробити після набрання чинності закону, на який посилається Ваш директор. Щодо Вашої ситуації: воєнна відпустка без з\п надаєтья за угодою сторін, тобто роботодавець дійсно може відмовити в її наданні.
            Подобається2 Відповісти0
           • Іра 13 липня 2022, 15:57
            Цікавить чи зберігається стаж роботи при відпустці без збереження заробітної плати, тобто при заяві за свій рахунок, чи він переривається. Дякую за відповіді
            Подобається8 Відповісти1
            • Анна 14 липня 2022, 11:33
             Ірина, вітаю! Зараз поняття "стаж роботи" замінене на поняття "страховий стаж". Оскільки під час відпустки без з\п зарплата не нараховується, відповідно і немає сплати ЄСВ. Тому при розрахунку пенсії ці період не будуть враховані.
             Подобається3 Відповісти0
            • Ірина 13 липня 2022, 17:26
             Доброго дня. Поясніть будь-ласка правомірність дій директора комунального підприємства, який під час військового стану знаходиться за кордоном і лише на 5-й місяць війни почав вимагати написати заяву без збереження заробітної плати. До цього часу жодного пояснення від керівника щодо трудових відносин не було. Без заробітку з початку війни. Тепер вимагання такої заяви. Що я можу зробити в даній ситуації? І як можна керівника примусити виплатити 2/3 посадового окладу за увесь період воєнних дій? Дякую.
             Подобається3 Відповісти1
             • Анна 14 липня 2022, 11:52
              Доброго дня! Примусово відправити Вас у відпустку без збереження зарплати (без Вашої заяви) не мають права. Ваша відсутність (якщо така мала місце) також повинна бути оформлена актом (неявки з нез'ясованих причин, інші причини неявок відповідно до законодавства, простій, прогул). Я так розумію, що на роботу Ви ходили, але не зрозуміло, як це табелювалося. Не можу відповісти на питання, як примусити виплатити зарплату, не в моїй компетенції і мало інформації про те, як взагалі працювала організація протягом цього періоду. Для виплати 2/3 окладу в організації мав бути оформлений простій.Принаймі, заяву на відпустку Ви маєте повне право не писати. Тоді керівництво буде змушене шукати інші шляхи вирішення цього питання.
              Подобається2 Відповісти0
             • Євген 14 липня 2022, 09:38
              Доброго дня. У дружини закінчилась дікретна відпуска. Працює у державній установі, держслужбовцем. Змушують виходити до роботи або звільнятися. Заяву на відпуску без збереження заробітноїї плати не приймають. Дітсадки в нашому місті не працюють. Чи є підстава її звільнити, якщо в неії статус багатодітної.
              Подобається7 Відповісти1
              • Анна 14 липня 2022, 12:07
               Євген, вітаю! Взяти відпустки без збереження зарплати за ст. 26 Закону про відпустки (за сімейними обставинами, карантин, військовий стан) - це право працівника, але роботодавець може йому відмовити. Ця відпустка надається за угодою сторін.Але є ще можливість взяти відпустку за ст. 25 Закону про відпустки. В наданні відпустки за цією статтею роботодавець не має права відмовити: роботодавець в обов'язковому порядку за ініціативою працівника повинен надавати відпустки, які передбачені ст. 25 Закон України «Про відпустки». Право працівника на таку відпустку зумовлюється здійсненням догляду за дитиною віком до 14 років. Тож можливо, вдасться взяти відпустку за цією нормою, оскільки карантин поки продовжено до 31.08.2022 включно.
               Подобається9 Відповісти0
              • Марина 14 липня 2022, 12:18
               Доброго дня. Я державний службовець. Перебувала у відпустці без збереження заробітної плати з 26 березня по 12 червня, тобто сумарно 79 днів. І в цей час відпустки знаходилася за кардоном із дитиною. 13 червня вийшла на роботу по тій причині що мій роботодавець не погодила продовження віжпустки без збереження з/п, зсилаючись на прийняту постанову 440 від 12.04.2022р. Питяння перше чи правомірно керівництво мені відмовило в продовженні відпустки. Друге питання, я хочу піти у щорічну основну відпустку на початку вересня, але мені сказали, що мені потрібно відпрацювати пів року за виключенням 79 днів, що я була у відпустці без збереження і мати право на відпустку не раніше жовтня, чи правомітно це, якжо я на посаді з 04.02.2021 року і за 2021 рік брала щорічну основну відпустку і додаткову за стаж державної служби? Третє питяння, моя відпустка складає 30 календарних дні, з них віднімають 6,6 днів - це за 79 днів без збереження і у мене лишається 23,4 дні щорічної основної відпустки, чи це правильний розрахунок? Четверте питяння, відпустка за стаж державної служби у мене добавляється по дню 22 жовтня кожного року, чи я можу використати цю відпустку протягом року, а не лише після 22 жовтня, бо мені протягом року не надають відпустку мотивуючи тим що ще не набула права? завчасно дякую за відповідь.
               Подобається8 Відповісти0
               • Олена 15 липня 2022, 10:47
                Добрий день. Зараз знаходжуся за кордоном, чергова відпустка закінчилася, але я не можу повернутися додому принаймні ще 7 днів. Працюю в навчальному закладі. Директор відмовляє мені у відпустці. Чи може адміністрація мене звільнити, якщо я все ж таки напишу за власний рахунок і не повернуся додому ще тиждень?
                Подобається6 Відповісти0
                • Віра 17 липня 2022, 05:09
                 Доброго дня. Підкажіть будь ласка. Працюю практичним психологом в садочку. 7 березня 2022 р виїхала з сином 14 років за кордон. Маю песель, працюю. З 7 березня знаходжуся у відпустці за власний рахунок по 1 липня. З липня взяла оплачувану відпустку. З 1 серпня теж планувала написати за свій рахунок на 2 місяці. Керівник каже, що згідно нового закону більше 90 днів не можна. Підкажіть, чи можна написати з серпня ще за свій рахунок? Як правомірно це оформити, щоб не втратити роботу. Дякую
                 Подобається15 Відповісти2
                 • Оксана 26 липня 2022, 18:19
                  Мене це також дуже цікавить
                  Подобається5 Відповісти0
                  • Олена 28 листопада 2022, 06:37
                   Доброго дня.Я виїхала за кордон в жовтні по заяві,за власний рахунок на 90 днів.Повертатися,доки іде війна не планую.Работодавець не надає згоди мені на відпустку за власний рахунок до закінчення війни.Таке питання,якщо я не повернусь на роботу через 90 днів,мене може звільнити мій керівник і через який час?Чи можливо,ще на деякий час залишитись в Польщі?Дякую
                   Подобається2 Відповісти0
                  • Ірина 17 липня 2022, 19:13
                   Добрий день! Підкажіть будь ласка, я написала заяву без збереження заробітної плати з 1 квітня по 31 липня, з 1 серпня планую знову написати заяву на 2 місяці, я вірно розумію, що можу це зробити згідно п. 3 ст.12 ЗУ Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану, яку ніхто не відміняв і роботодавець не проти?
                   Подобається11 Відповісти0
                   • Михайло 18 липня 2022, 16:53
                    В лютому місяці2022р. я взяв відпустку тривалістю 14 календарних днів з 01.02.22р по14.02.22р за 2021рік. Зараз я хочу взяти відпустку тривалістю 14 календарних днів. Кадрова служба підприємства говорить що я не маю права брати 14 днів а тільки 10 днів. Бо під час воєнного стану можна тільки 24 дні. Но я ж 14 днів брав коли ще не був введений воєнний стан. Скажіть будь ласка чи права кадрова служба.
                    Подобається1 Відповісти0
                    • Аліна 19 липня 2022, 09:36
                     Підкажіть чи є якісь особливості у написанні заяв на відпустки та наказу при наданні щорічної відпустки педагогічним працівникам ще на 32 дні у зв'язку із прийняттям проекту Закону України № 7251 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин».
                     Подобається3 Відповісти0
                     • Іван Федорович 19 липня 2022, 15:54
                      Доброго дня. Яка відповідальність застосовується до особи на підприємстві при створенні наказу про надання відпустки за власний рахунок без відповідної заяви працівника?
                      Подобається5 Відповісти0
                      • Оксана 22 липня 2022, 00:13
                       Вітаю!!! Наразі перебуваю за кордоном, знаходжусь у відпустці без збереження з/п з квітня місяця, чи можу ще до кінця серпня залишатися у відпустці без збереження плати, працюю не на об'єкті критичної інфраструктури! Дякую!
                       Подобається2 Відповісти0
                       • Анатолій 22 липня 2022, 08:18
                        які дії можуть бути у роботодавця, в разі коли при наявності заяви про надання безоплатної відпустки, прийнято рішення таку відпупустку не надовати. чи е в цьрму разі основи для звільнення з роботи працівника, який відсутній на роблчому місці
                        Подобається10 Відповісти0
                        • Наталя 22 липня 2022, 08:49
                         Доброго дня. Підскажіть, якщо працівник написав заяву на відпустку за власний рахунок у зв'язку з воєнним станом. А потім ми дізнаємося, що він мобілізований. Ми можемо так і залишити його відпустку без збереження ? Змоги працівника написати нові заяви немає. Як бути?
                         Подобається3 Відповісти0
                         • Катерина 22 липня 2022, 15:05
                          Доброго дня! Працівників відправили у відпустку за свій рахунок з 01.04.2022 року, вони не є ВПО та не виїхали закордон, чи можемо ми надати відпустку до закінчення військового стану?
                          Подобається8 Відповісти0
                          • Олена 22 липня 2022, 19:17
                           Добрий день. Підкажіть, будь ласка, якщо я була у відпустці за свій рахунок через воєнний час скільки потрібно часу попрацювати, щоб взяти ще відпустку за свій рахунок?
                           Подобається3 Відповісти0
                           • Ольга 23 липня 2022, 21:41
                            Я знаходжусь за кордоном.З квiтня у вiдпусцi за власний рахунок. Директор школи каже,що 90 днiв вже вичерпано i якщо я не повернусь мене звiльнять.Чи це дiйсно так. I що менi зробити, щоб не втратити роботу(повертатись додому страшно)
                            Подобається27 Відповісти0
                            • Оксана 24 липня 2022, 08:15
                             Доброго дня! Я працюю в дитячому садку, з 8 березня знаходжуся за кордоном. Була у відпустці за власний рахунок , зараз просять написати заяву на звільнення, начебто потім після мого повернення прийматимуть. Це законно? Я не хочу звільнятися і повертати ся також не хочу поки воєнний стан
                             Подобається11 Відповісти0
                             • Сніжана 24 липня 2022, 18:53
                              Доброго вечора.В мене питання, моя мама працює в псих.інтернаті, і молодшому мед персоналу ( санітаркам) кажуть писати заяву за свій рахунок!!! При тому потрібно все одно ходити на роботу! Я хочу дізнатися чи правомірно це взагалі, і чи має моя мама право ( якщо вже написала цю заяву) не виходити на роботу??
                              Подобається3 Відповісти0
                              • Рита 26 липня 2022, 15:38
                               Добрый день. Подскажите пожалуйста, с апреля месяца я нахожусь в отпуске за свой счет на период военного времени без указания количества дней. В мае продлен до 22.08.2022 года. Звонят с работы и просят выйти на работу, опираясь на новый принятый закон, утверждая что я не являюсь ВПО и не нахожусь за границей. Подскажите, правомерно ли это? Или я могу находиться в отпуске до 22.08.22 г. (У меня на содержании малолетний ребенок ). Спасибо.
                               Подобається8 Відповісти0
                               • Наталя 27 липня 2022, 07:41
                                Доброго дня! 90 днів без збереження рахуються від початку воєнного стану чи від початку дії закону? У нас є працівники,які вже більше 90 днів знаходяться за кордоном у відпустці без збереження з/п. Як правильно зрозуміти цей закон?
                                Подобається23 Відповісти0
                                • Іванна 27 липня 2022, 09:31
                                 Доброго дня. Підскажіть будь ласка якщо в наказі на відпустку без збереження заробітної плати за згодою сторін через воєнний стан замість конкретної дати кінця відпустки стоїть -до завершення або скасування дії воєнного стану, чи є це порушенням чи так можливо робити?
                                 Подобається17 Відповісти0
                                 • Дарія 27 липня 2022, 21:52
                                  Якщо мене змушували писати відпустку за свій рахунок з 25 квітня, а тепер кажуть що мої 90 вичерпані і вони мене вимушені звільнити , ще сказали що із залишку моєї основної відпустки, яких в мене залишалося 26 днів , вони залишили тільки 11днів, начебто моя відпустка без збереження все з’їла . Чи правомірними є дії ? І як поступати в такому випадку
                                  Подобається5 Відповісти0
                                  • Тетяна 28 липня 2022, 13:13
                                   Доброго дня. Співробітник написав заяву на відпустку без збереження заробітної плати з 01 по 31 серпня 2022 посилаючись на п.3 ст.12 ЗУ №2136-ІХ. Але воєнний стан на момент написання заяви встановлений до 23 серпня. То відповідна відпустка має бути надана до 23 серпня?
                                   Подобається4 Відповісти0
                                   • Милания 29 липня 2022, 13:50
                                    Будь ласка, підкажіть. Відпустка за свій рахунок до закінчення воєнного стану може вважатися призупиненням трудового договору?
                                    Подобається2 Відповісти0
                                    • Мар'яна 30 липня 2022, 22:11
                                     Доброго дня. Скажіть будь ласка, чи маю право я як вчитель піти у відпустку без збереження заробітної плати як розпочнеться навчальний рік? Якщо так, то максимум на скільки ? Без збереження заробітної плати цього року і ніразу за 20 років стажу не була, але змушена була виїхати за кордон з трьома дітками 5,7 та 10 років одна дитина має інвалідність тому зараз повертатись страшно але важко втратити роботу.
                                     Подобається0 Відповісти0
                                     • ІВА-ВІТ 1 серпня 2022, 11:50
                                      Доброго дня! Працівник цілий місяць знаходився у відпустці без збереження ЗП під час дії воєнного стану. ЄСВ сплачено, Як показати в обєднаному звіті?
                                      Подобається4 Відповісти0
                                      • Оксана 1 серпня 2022, 15:25
                                       Через військові події на Україні виїхала за кордон. Там оформила тимчасовий захист до 04.03.2023року. Знайшла тимчасову роботу. В Україні працювала вчителем. До травня - вела уроки дистанційно. Чи можу я з нового навчального року звяти відпустку без збереження заробітної плати на цей навчальний рік, щоб не втратити тимчасовий захист у країні та поки не завершиться військові події в Україні. Чи це треба писати на звільнення? Але планую повернутися додому та далі працювати вчителем.
                                       Подобається13 Відповісти2
                                       • Мар'яна 1 серпня 2022, 21:52
                                        Така сама ситуація.
                                        Подобається0 Відповісти0
                                        • Оксана 2 серпня 2022, 07:31
                                         Чому уряд прийняв рішення, що можна перебувати лише 90 днів у відпустці без збереження заробітної плати, якщо ти виїхав за кордон? Це ж не прогулянка за кордон , не відпочинок. Це людина приймає важке рішення, бо на нашій території небезпечно перебувати. 90 днів минуло - ситуація не змінилася. Що роботи людям? Повертатися, бо кажуть , що підеш на звільнення?
                                         Подобається31 Відповісти0
                                        • Татьяна 1 серпня 2022, 15:25
                                         Здравствуйте.Я медик,уехала в конце марта за границу,в связи с войной.Я мать одиночка и у меня не совершеннолетний ребенок.На работе сказала уезжаю,никакое заявление не писала,сказали ненадо.Но прошло 4 месяца и мне сообщили с работы,либо возвращаешся,либо надо написать заявление об увольнении по согласию двух сторон,если не соглашаюсь,уволят по указу НЗ,без причин не появления на работе в течении 4месяцев.Не предупредили,что стаж прервался!У меня вопрос,почему мне не сказали написать заявления на отпуск без сохранения з/п в связи с войной?Могут ли действительно уволить без моего согласия?
                                         Подобається5 Відповісти0
                                         • Анна 3 серпня 2022, 11:35
                                          Добрий день! Я педагогічний працівник, моя щорічна відпустка становить 56 днів. У воєнний час використала частину щорічної відпустки(24 дні) в березні, а з 04.04.2022 року взяла відпустку за власний рахунок без збереження заробітної плати і до закінчення війни. Зараз хочу звільнитися. Питання: мені виплатять компенсацію (другу частину щорічної відпустки) при звільненні? Як правильно писати заяву?
                                          Подобається0 Відповісти0
                                          • Світлана 4 серпня 2022, 10:00
                                           Питання полягає в тому, чи є підстави звільнення працівника який виїхав за кордон після закінчення 90 денного терміну? Чи є підстави звільнення за прогул?
                                           Подобається16 Відповісти0
                                           • Олена 4 серпня 2022, 11:29
                                            Маю довідку ВПО ,вже повернулася на роботу.Чи можу в даній ситуації писати заяву на простій?
                                            Подобається1 Відповісти0
                                            • Татьяна 5 серпня 2022, 11:46
                                             Доброго дня! Працюю вчителем у школі. Зараз у відпустці. Хочу написати на свій рахунок і поїхати за кордон на роботу. На скільки днів можна написати заяву без збереження заробітної плати? Лише на 90 чи можна й на довше? Завчасно дякую за відповідь.
                                             Подобається5 Відповісти0
                                             • Володимир 5 серпня 2022, 19:17
                                              Доброго дня. Моя дружина виїхала за кордон в червні. Вагається чи повертатися- з одного боку, а з і ншого- переживає, що втратить роботу! Працює вчителем початкових класів. Яку в такому разі краще взяти відпустку, щоб зберегти за собою місце роботи? Завчасно дякую.
                                              Подобається5 Відповісти0
                                              • Елена 7 серпня 2022, 14:51
                                               Добрый вечер . Хотела бы получить ответ на заданый мною вопрос. Скажите пожалуйста, у меня муж - пенсионер ( 61 год). Устроился опять на работу в газовую котельную. Сами мы из Донецкой обл . После окончания отопительного сезона ( в апреле) муж попросил и начальник ему предоставил бесплатный отпуск - до окончания боевых действий , но поначалу он отгулял свой отпуск , который ему положен 1 раз в год ( по закону) , потом уже пошёл бесплатный , до окончания боевых действий . На то время у нас эвакуация шла очень сильно. Мы эвакуировались за г.Днепро. ХЧуть позже хотели вернутся домой ( муж работой очень дорожит) , но так случилось , что газа у нас не стало и котельные этой зимой не будут при этом власти местные ещё больше стали людей просить покинуть город из - за прихода зимы , боевых действий и отсутствия отопления . Статус ВПО мы конечно получили . Меня волнует вопрос - сохранится ли за ним рабочее место если газа нет и работать получается пока нельзя ? Работал на газовой котельной - контрольно измерительные приборы "КИП". .Как я сказала выше муж работой дорожит . Может ему нужно написать другое заявление ? Первое было написано 5.04 2022 г. - до окончания боевых действий или оно имеет силу и не чего переписывать не нужно ? С начальством периодически связывается иони пока молчат. Что бы вы посоветовали ?
                                               Подобається0 Відповісти0
                                               • Сергій 10 серпня 2022, 09:49
                                                Доброго дня Я військовослужбовець ДПСУ Чи я можу взяти відпустку без збереженя заробітної плати на даний час?
                                                Подобається1 Відповісти0
                                                • Анна 11 серпня 2022, 15:19
                                                 Доброго дня! Виїхала за кордон, своєму керівнику дільниці направляла заяви про надання відпустки без збереження з/пл. Але керівник видав наказ про звільнення на підставі того, що зі мною не було зв язку і нема про мене інформації. Юрист какже, що довести передачу заяв неможливо. Як діяти, як довести?
                                                 Подобається0 Відповісти0
                                                 • Наталя 12 серпня 2022, 05:48
                                                  Доброго дня! Працюю на комунальному підприємстві , являюсь опікуном шестирічної дитини. З 24 лютого дитина знаходилась на моєму робочому місці, та коли почали обстрілювати місто в якому ми живемо, я подала заяву без збереження заробітної плати роботодавцю , та виїхала з дитиною у район, де й мешкаємо з 22 липня. На що він відповів, що ніякої заяви він ге отримував, та мене буде звільнено. Після влаштування дитини у безпечному місці , збираюсь приступити до роботи. Підскажіть будьласка, чи має право мене звільнити?
                                                  Подобається0 Відповісти0
                                                  • Оксана 12 серпня 2022, 12:03
                                                   Здраствуйте могу я сделать приказ, по просьбе работника, отпуск без конкретного количества дней (з 25 лютого до закінчення воєнного стану в Україні)?
                                                   Подобається0 Відповісти0
                                                   • Тамара 12 серпня 2022, 21:06
                                                    Вітаю.Я працюю вчителем початкових класів.05.03 я з сином 13 років виїхала до Норвегії.Отримала колективний захист до 03.04 2023 р.Заяву за свій рахунок написала з 30.03(до цього періоду працювала дистанційно).Директор мене повідомила,що термін моєї відпустки за свій рахунок без збереження заробітної плати закінчується 17 жовтня 2022р.що я буду звільнена.Відпускні отримала за 24 дні( пояснили,що я не допрацювала 3 місяці до кінця навчального року). Чи правомірно я підлягаю під звільнення.
                                                    Подобається0 Відповісти0
                                                    • Оксана 15 серпня 2022, 20:20
                                                     Доброго дня! Починається новий навчальний рік і у багатьох педагогічних робітників , які знаходяться за кордоном і є ВПО, виникає питання трудових відносин з керівниками навчальних закладів, які попередили нас про право на відпустку за свій рахунок, протягом 90 діб, відповідно до нового закону. Після використання якої, в разі неможливості повернення на робоче місце, нас чекає звільненя. Надайте ,будь ласка , пояснення чи маємо право зберегти за собою робоче місце і як це зробити з юридичної точки зору. Дякую
                                                     Подобається12 Відповісти0
                                                     • Oksana 15 серпня 2022, 20:43
                                                      Я викладач професійно-технічної освіти хочу запитати , чи маю я право звернутись до керівника навчального п закладу, з проханням дозволити виконувати свої професійні обов'язки дистанційно з 01.09. 2022р. , якщо заклад переходить на змішану форму навчання. Дякую
                                                      Подобається4 Відповісти0
                                                      • Наталія 16 серпня 2022, 08:04
                                                       Під час змішаного навчання, чи дозволено працівнику виконувати свої професійні обов’язки дистанційно?
                                                       Подобається1 Відповісти0
                                                       • Людмила 16 серпня 2022, 14:06
                                                        Я правильно зрозуміла, що після 17 жовтня мене мають право звільнити з роботи? Я маю за кордоном колективний захист до 1 липня 2023 року Дякую за відповідь
                                                        Подобається6 Відповісти0
                                                        • Марія 17 серпня 2022, 08:05
                                                         Добрий день.Я вихователь д/с. Перебуваю з 19.07.2022 у відпустці за власним бажанням. Як мені діяти,коли закінчаться 90 днів і чи зарахують мене на роботу,якщо я повернувся під час воєнного стану,але після цих 90 днів?
                                                         Подобається6 Відповісти0
                                                         • Владислав 17 серпня 2022, 12:25
                                                          Чи можу я повторно взяти відпустку на підставі п. 4 ст. 12 Закона № 2136, якщо я вже брай її? Дякую за відповідь!
                                                          Подобається0 Відповісти0
                                                          • Лилия 19 серпня 2022, 11:14
                                                           Я работаю на госпредприятии, пенсионерка и имею право на 30 дней отпуска без содержания зарплаты в течении года. С 26 апреля пошла в отпуск в связи с военным положением, а перед войной использовала 12 дней бесплатного отпуска. Имею ли я еще 18 дней бесплатного отпуска, как пенсионер или они вошли в отпуск в связи с военным положением?
                                                           Подобається1 Відповісти0
                                                           • Неля 22 серпня 2022, 05:41
                                                            Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, військовий стан продовжено до 21.11. і швидше всього буде продовжений ще. Якщо буде продовжений в листопаді чи я можу написати заяву наприклад, на початку листопада на відпустку за власний рахунок як переміщена особа за кордоном на 90 днів, починаючи з листопада, бо я у декреті до 27.11.?
                                                            Подобається0 Відповісти0
                                                            • Світлана 23 серпня 2022, 12:22
                                                             Добрий день.Я вихователь д/с. Перебуваю з 19.07.2022 у відпустці за власним бажанням. Як мені діяти,коли закінчаться 90 днів і чи зарахують мене на роботу,якщо я повернувся під час воєнного стану,але після цих 90 днів?І як вірно написати заяву ?
                                                             Подобається3 Відповісти0
                                                             • Світлана 23 серпня 2022, 12:27
                                                              Добрий день.Закінчується дикретна відпустка,потрібно виходити на роботу,але знаходжуся за кордоном.Чи можу скористатися відпусткою без збереження з/п ч.4ст12 Закону2136
                                                              Подобається2 Відповісти0
                                                              • Неля 23 серпня 2022, 18:47
                                                               За скiльки днiв до бажаноi дати початку вiдпустки потрiбно написати заяву на вiдпустку без збереження заробiтноi пiд час военного стану на підставі ч. 1 ст. 26 Закону про відпустки або на підставі п. 4 ст. 12 Закону № 2136? Дякую за вiдповiдь!
                                                               Подобається0 Відповісти0
                                                               • Руслан 27 серпня 2022, 18:16
                                                                Мене змушують писати заяви на відпустку без з/п. Через воєний стан. Це не моя ініціатива. Що мені робити? Я маю право на якусь компенсацію?
                                                                Подобається1 Відповісти0
                                                                • Руслан 27 серпня 2022, 18:19
                                                                 Я пів року писав. Тепер набридло. На відпускні я маю право. В цьому місяці рік як я оформився.
                                                                 Подобається0 Відповісти0
                                                                 • Маріанна 29 серпня 2022, 05:38
                                                                  Добрий день, підкажіть, чи має право особа перебуваючи у безоплатній відпустці написати заяву про звільнення до закінчення безоплатної відпустки. Заздалегідь дякую.
                                                                  Подобається1 Відповісти0
                                                                  • Карина 30 серпня 2022, 00:43
                                                                   Добрый день! Подскажите такой вопрос: со 2.05 по просьбе руководства написала заявку на відпустку без збереження зп за сімейними обставинами (термины не указывала). 2.08 мне сообщают, что её термин истёк, в 90 дней. И настаивают либо выходить на работу, либо уволят за прогул. Получила защиту в ЕС. Имею ли я право написать заявку по ч.4 ст.12 #2136?
                                                                   Подобається2 Відповісти0
                                                                   • Руслана 6 вересня 2022, 21:16
                                                                    Добрий вечір. Чи має право вихователь школи-інтернату на відпустку за свій рахунок під час дії воєнного стану терміном на 20 днів? Дякую.
                                                                    Подобається0 Відповісти0
                                                                    • Юлія 10 вересня 2022, 09:37
                                                                     Добрий день. До 18 вересня знаходжуся у декретній відпустці по догляду за дитиною до 3 років. На разі знаходжуся за кордоном(планую бути 1 рік). 18 вересня мене звільняють. Чи маю я якесь право зберегти своє місце роботи? Чи можуть мені продовжити відпустку?
                                                                     Подобається1 Відповісти0
                                                                     • Вікторія 12 вересня 2022, 09:33
                                                                      Добрий день.Скажіть,чи можуть мене звільнити з місця роботи,якщо я зараз в безоплатній відпустці і виїхала в евакуацію
                                                                      Подобається0 Відповісти0
                                                                      • Марія 13 вересня 2022, 19:59
                                                                       Скажіть, будь ласка, чи може бути прийнятий працівник на місце працівника, який перебуває у відпустці без збереження заробітньої плати терміном на 90 днів?
                                                                       Подобається0 Відповісти0
                                                                       • Соломія 16 вересня 2022, 10:27
                                                                        Доброго дня ! Хочу запитати на даний момент знаходжуся у декретній відпустці по догляду за дитиною до 6 років, роботодавець сказав якщо щераз прийду писати заяву на продовження відпустки (що пів року продовження ) то звільнить чи це законно?
                                                                        Подобається2 Відповісти0
                                                                        • Наталія 17 вересня 2022, 23:20
                                                                         Доброго вечора. Щиро прошу про допомогу та пораду!!! Цікавить таке: працюю у школі з 2008 року. У 2009 р пішла у декретну відпустку. У 2010 році вийшла на роботу з неповним тижневим навантаженням. У 2010 р розлучилась з чоловіком. З 2011 р по 2017 р жодного разу не брала додаткові дні відпустки на дитину (як мама, що виховує дитини одна). У паспорті відмітка є про розлучення. Копію рішення суду мала, але на роботі не потребували. З 2017 року помінялось керівництво закладу і поновили всі документи , зокрема і рішення суду 2010р. Від тоді я почала використовувати додаткові 10 днів відпустки на дитину.Питання: чи можу я брати додатково ( до основної відпустки) невикористані дні відпустки на дитину з 2011р. ? ? Бо мені на роботі сказали , що не можу! Щиро дякую за відповідь!
                                                                         Подобається1 Відповісти1
                                                                         • Марина 18 жовтня 2022, 23:16
                                                                          Можете. Відпустки нікуди не пропадають
                                                                          Подобається0 Відповісти0
                                                                         • Надія 18 вересня 2022, 16:26
                                                                          Я знаходжусь за кордоном.Думаю повертатись не раніше як за рік.Чи можу я оформити декретну відпустку на свою племінницю будучи уже за кордоном
                                                                          Подобається0 Відповісти0
                                                                          • Анна 24 вересня 2022, 07:32
                                                                           З 16квітня мене відправлено на свій рахунок без моєї заяви,працю завгоспом у школі на окупованій території. Багато працівників звільнилися вже,мені ніхто не звонить що мені робить,до помогу не яку не отримаю.Як мені бути, та можно мені отримати якусь компенсацію, в мене 2е діток до 14 років???
                                                                           Подобається0 Відповісти0
                                                                           • Інна 25 вересня 2022, 15:01
                                                                            Добрий день. На сьогодні у всіх головне питання чи звільнять з роботи після використання 90 днів. Якщо так, то за якою підставою. Прогул? І питання: чи правомірні дії роботодавців які не надають щорічні відпустки мотивуючи тим, що працівник знаходиться за кордоном. Заздалегідь дякую за відповідь.
                                                                            Подобається9 Відповісти0
                                                                            • Лариса 13 жовтня 2022, 13:43
                                                                             Доброго дня,працюю на ДОПП Укрпошта (сортувальний центр)м.Київ.Чи має право начальник цеху кожну зміну (працюємо через ніч)примусово відправляти робітників (по 3 людини кожної зміни)на свій рахунок, мотивуючи тим,що в цеху ,,зайві ''люди.В бригаді працює 13 чоловік,тобто приблизно кожні 10 днів кожен повинен ходити за свій рахунок, враховуючи те,що в суботу та неділю цех не працює.Скорочувати людей не хочуть.
                                                                             Подобається0 Відповісти0
                                                                             • Людмила 17 жовтня 2022, 17:03
                                                                              Доброго часу. Працюю в лікарні медичной сестрой. В березні писала за сій рахунок і віїджала до Польщі на 6 місяців, повернулася попрацювала 1,5 місяці і знову хочу виїхати там як почалися бої в місті. Маю 2 неповнолітніх дітей, та чоловік проходить службу в ЗСУ. Керівництво може відмовити в заяві на чергову відпустку за свій рахунок?
                                                                              Подобається2 Відповісти0
                                                                              • Антоніна 21 жовтня 2022, 21:09
                                                                               Добрий день. Я працюю в інституті, який не належить до критичної інфраструктури. Хочу оформити відпустку за власний рахунок п на період дії военного стану. Але работодавец не погоджується. Я маю дитину 18+ з інвалідністю 1 А групи. Згідно статі 25 закону України про відпустки я маю право оформити за власний рахунок без дозволу работодавця. Я знійснюю догляд за хворої по крові людини. Медичний висновок, що мій син потребує постійного догляду є. Чи можу я на цій підставі взяти відпустку на весь період военного стану. Чи тільки на 30 календарних днів. Дякую
                                                                               Подобається2 Відповісти0
                                                                               • Ангеліна 21 жовтня 2022, 21:49
                                                                                Теж саме питання всіх хвилює: як мине 90днів ВПО особу зможуть звільнити з роботи з ініціативи роботодавця??? Будь ласка, чекаю на відповідь
                                                                                Подобається7 Відповісти0
                                                                                • Наталия 22 жовтня 2022, 06:56
                                                                                 Доброго дня. Я інвалід 3 групи, особа яка евакуїровалась за кордон 09.03.2022 р. Підприємство мені надавало відпустки без збереження заробітної плати, також і строком на 90 днів. Після закінчення дії відпустки підприємство пропонує написати заяву на звільнення, або звільнять мене як не зацікавлені в моїх послугах. Правомірно це і на що я можу розраховувати.
                                                                                 Подобається4 Відповісти0
                                                                                 • Олена 24 жовтня 2022, 11:06
                                                                                  Вітаю! така ситуація: працівник ОМС виїхав за кордон на початку воєнних дій у лютому і написав заяву за свій рахунок до закінчення воєнного стану. Наразі його присутність на робочому місці конче потрібна, ОМС працює і працювало. Працівник не бажає добровільно повертатися і виходити на роботу, дистанційно не має можливості працювати і звільнитися теж не бажає. Що робити з таким працівником? Дякую
                                                                                  Подобається2 Відповісти0
                                                                                  • Оксана 24 жовтня 2022, 21:06
                                                                                   Доброго дня! Я написала заяву на звільнення 26 серпня. Працюючи у школі, у мене є дні невикористаної відпустки за 1996 рік. Знаю, що при звільнення мені мають оплатити дні невикористаної відпустки. Але зараз 25 жовтня і нарахувань не було. Що я маю робити у такому разі?
                                                                                   Подобається0 Відповісти0
                                                                                   • Олексій 2 листопада 2022, 22:21
                                                                                    Доброго вечора, таке питання, в установі є зовнішній сумісник, наразі він перебуває у відпусці без збереження ЗП (в порядку ч. 1 ст 26 ЗУ Про відпустки) тобто до кінця ВС, на вакантну посаду керівництвом прийнято основного працівника не сумісника. Керівництво розглядає можливість звільнення сумісника в порядку ст. 7 КЗпП та п. 8 Положення (наказ N 43 від 28.06.93). Чи можливо звільнити сумісника під час такої відпустки за рішенням керівництва (роботодавця)? Або можливо розірвати трудовий договір, а вже потім (можливо після закінчення ВС або дії поточних 90 днів ВС) видати наказ про звільнення?
                                                                                    Подобається0 Відповісти1
                                                                                    • Елена 1 квітня 2023, 18:15
                                                                                     Відпустка без збереження не робить посаду вакантною для прийняття на неї іншого працівника. Сумісника звільняють, при прийнятті на його посаду основного працівника. Розірвання трудового договору це і є звільнення.
                                                                                     Подобається0 Відповісти0
                                                                                    • Лілія 3 листопада 2022, 13:53
                                                                                     Добрий день Чи можу я офіційно влаштуватись на роботу під час військового стану, якщо не звільнена на роботі і на даний час є заява про відпустку за свій рахунок. ВПО Дякую за відповідь
                                                                                     Подобається2 Відповісти0
                                                                                     • Наталія 9 листопада 2022, 14:27
                                                                                      Доброго дня!Прошу Вашої допомоги у наступному питанні:працівниця пенсіонер в липні поточного року взяла щорічну відпустку за період з 10 квітня 2022 р по 01.04.2023 в липні поточного року.З 25 липня по даний час перебувала у відпустці без збереження зарплати.У листопаді 2022 написала заяву про звільнення .Чи правомірно відрахувати з неї 16 календарних днів зайво виплачених відпускних?Чи враховується період без збереження зарплати в календарний рік?
                                                                                      Подобається0 Відповісти0
                                                                                      • Людмила 14 листопада 2022, 17:22
                                                                                       Доброго дня, перебуваю у відпустці з 19.09 по 21.11(кінця воєнного стану). Чи можна подовжити термін відпустки, так як воєнний стан продовжиться?
                                                                                       Подобається0 Відповісти0
                                                                                       • Оксана 16 листопада 2022, 16:37
                                                                                        Перебуваю за кордоном з 5 березня 2022 року. В серпні місяці написала заяву на відпустку без збереження заробітної плати. Через два дні завершується моя відпустка (90 днів), але воєнний стан продовжили. Чи маю я право написати знову таку ж заяву на подальші 90 днів. Заяву на звільнення писити не хочу, яким чином можна зберегти за собою місце роботи до завершення воєнного стану. Дякую. Буду дуже вдячна за термінову відповідь.
                                                                                        Подобається5 Відповісти0
                                                                                        • Людмила 17 листопада 2022, 11:19
                                                                                         Доброго дня. Я перебуваю за кордоном з дитиною з 03 квітня і писала заяви в звязку з військовим станом, а зараз мені заяву писати говорять не можно або звільнявся або виходь на роботу. Мають право мене звільнить чи ні? Я мати одиночка і зараз на зиму їхати з дитиною там відключають постійно світло.
                                                                                         Подобається3 Відповісти0
                                                                                         • Тетяна 17 листопада 2022, 14:53
                                                                                          Доброго дня, підкажвть будь ласка, підприємство знаходиться у простої, знаходься у зоні бойових дій, один з працівників з початку був у простої, а потім перебував у відпустці без збереження заробітної плати. чи може працівник після закінчення відпустки без з/п знов піти у простій?
                                                                                          Подобається0 Відповісти0
                                                                                          • Ярослав 23 листопада 2022, 20:05
                                                                                           Викладач навчального закладу перебуває у відпустці (90 днів) без збереження заробітньої плати за кордоном. Термін відпустки спливає в кінці листопада. Чи має вона право на повторну відпустку терміном (90 днів) вдруге?.
                                                                                           Подобається4 Відповісти0
                                                                                           • Олена 28 листопада 2022, 06:55
                                                                                            Доброго дня.Я виїхала за кордон в жовтні по заяві,за власний рахунок на 90 днів.Повертатися,доки іде війна не планую.Работодавець не надає згоди мені на відпустку за власний рахунок до закінчення війни.Таке питання,якщо я не повернусь на роботу через 90 днів,мене може звільнити мій керівник і через який час?Чи можливо,ще на деякий час залишитись в Польщі?Дякую
                                                                                            Подобається2 Відповісти0
                                                                                            • Тетяна 29 листопада 2022, 09:36
                                                                                             Доброго дня, чи можу я повторно взяти відпустку на підставі п. 4 ст. 12 Закона № 2136? Чи можуть мене звільнити, якщо я не на пишу заяву за власним бажанням. Дякую
                                                                                             Подобається2 Відповісти0
                                                                                             • Олег 9 грудня 2022, 16:17
                                                                                              Может ли работодатель отправлять в Обс отца одиночку без его согласия?
                                                                                              Подобається0 Відповісти0
                                                                                              • Христина 10 грудня 2022, 13:00
                                                                                               Добрий день! Чи можу я взяти додаткову відпустку( без збереження заробітної плати) та виїхати за кордон? Свою щорічну відпустку(56 днів) вже використала.
                                                                                               Подобається0 Відповісти0
                                                                                               • Катерина 18 грудня 2022, 16:48
                                                                                                Якщо мені час виходити з дикрету , але на моєму місці пенсіонер, який підписав контракт на рік і я перебуваю за кордоном у зв'язку з ВД? Чи можу я написати заяву за власний рахунок?
                                                                                                Подобається1 Відповісти1
                                                                                                • Анна 26 січня 2023, 13:27
                                                                                                 Так. Ви можете взяти відпустку за власний рахунок на період 90 днів, і роботодавець не має права Вам відмовити, якщо Ви надасте йому документ, що підтверджує виїзд за кордон. Після цього можна буде продовжити таку відпустку, тільки у випадку, якщо роботодавець буде не проти.
                                                                                                 Подобається0 Відповісти0
                                                                                                • Лидия 26 грудня 2022, 12:48
                                                                                                 Добрый день. Скажите пожалуйста, сотрудник в заявлении просит "отпуск за свой счет по соглашению сторон на период действия военного времени с 12 июня 2022". Дату окончания отпуска он не ставит т.к. подразумевается что могут продлевать срок действия военного времени. Правильна ли такая формулировка или надо написать "до полного окончания военного времени", чтобы каждый раз не писать новое заявление и не делать новый приказ? Заранее спасибо.
                                                                                                 Подобається1 Відповісти1
                                                                                                 • Анна 26 січня 2023, 13:23
                                                                                                  Добрий день. Ні, передбачається, що працівник повинен вказати дату початку і кількість днів. Тобто, на кожний період, свої заява і наказ. До такого варіанту, як Ви озвучили, при перевірках можуть бути питання.
                                                                                                  Подобається0 Відповісти0
                                                                                                 • Юрій 14 січня 2023, 07:58
                                                                                                  Доброго дня.Мене без мого відома відправили у відпустку за свій разунок.Заяву я не писав.Шо мені робити?
                                                                                                  Подобається0 Відповісти0
                                                                                                  • Алина 18 січня 2023, 15:57
                                                                                                   Мужа отправляют в отпуск за свой счет, мы семья ВПО, он единственный кормилец в семье, может ли он рассчитывать на 2/3? Или есть другое решение?
                                                                                                   Подобається1 Відповісти1
                                                                                                   • Анна 26 січня 2023, 13:21
                                                                                                    2\3 окладу зберігається у випадку, коли працівника відправляють у простій, а не у відпустку без з/п. Але примусово відправити в таку відпустку теж не мають права. Це відпустка за угодою сторін. Ініціатором має бути працівник. Реалії життя, на жаль, далекі від норм законодавства. Але знаючи свої права, принаймі, можна розмовляти про варіанти.
                                                                                                    Подобається0 Відповісти0
                                                                                                   • Виктория 26 січня 2023, 13:00
                                                                                                    Добрый день,с 10.12отправили в личный отпуск, заявление не писали, второй месяц без средств к существованию,не сокращают и не говорят когда выйду,сказали из за военного положения можем вам отправлять на неопределенное время в личный! правомерно ли это?и как это решить
                                                                                                    Подобається0 Відповісти1
                                                                                                    • Анна 26 січня 2023, 13:18
                                                                                                     Добрий день! Ні, не правомірно. Роботодавець не має права примусово відправляти працівника у відпустку без збереження заробітної плати. Вирішувати спочатку через звернення до роботодавця. Коли роботодавець розуміє, що працівник знає свої права і може поскаржитись, це впливає на його "відкритість до діалогу".
                                                                                                     Подобається0 Відповісти0
                                                                                                    • Віта 28 січня 2023, 02:19
                                                                                                     Доброї ночі,підскажіть будь ласка,якщо написала відпустку за свій рахунок до закінчення бойових дій,а працюю по договору в іншому місті,маю іти в декретну відпустку з якої роботи?де працювала по трудовій чи по договору?
                                                                                                     Подобається0 Відповісти0
                                                                                                     • Алла 28 січня 2023, 13:25
                                                                                                      Вітаю, працюю вихователем в дитячому садку, наразі садок знаходиться на простої, отримую зарплатню в 2/3 від ставки, але зараз , в січні місяці 2023 року зарплатню мені не виплатили, відправили за свій рахунок....хоча заяву я не писала! Питання: наскільки є правомірними дії завідуючої та бухгалтера? Знаходжусь на території України, не виїжджала за кордон
                                                                                                      Подобається1 Відповісти0
                                                                                                      • Дар‘я 16 лютого 2023, 20:12
                                                                                                       Чи може керівник давати завдання працівнику, який у період воєнного стану перебуває у відпустці без збереження?
                                                                                                       Подобається0 Відповісти0
                                                                                                       • Катя 14 березня 2023, 13:46
                                                                                                        Доброго дня. Якщо я вже рик в Польши ,працювала вчителем на Украине,зараз 16 березня вийду з дикрету як мени поступити из заявами що до видпуску чи щось иншого ...якщо на даний момент в Украини военний стант? На данний момент не планую вертатися на Украину.
                                                                                                        Подобається0 Відповісти1
                                                                                                        • Елена 1 квітня 2023, 17:43
                                                                                                         Сочувствую ученикам такого безграмотного учителя...
                                                                                                         Подобається2 Відповісти0
                                                                                                        • Наталія 14 березня 2023, 15:39
                                                                                                         Добрий день! З 14 листопада 2022 перебуваю за кордоном . Написана заява за свій рахунок з того ж числа. Підкажіть, будь ласка, чи маю право продовжувати залишаєтися в такому статусі чи обов'язково звільнятися з посади вчителя? Як мене мають розрахувати?
                                                                                                         Подобається0 Відповісти0
                                                                                                         • Юлія 24 березня 2023, 18:49
                                                                                                          Добрий день! Працюю бухгалтером у лікарні. Написала відпустку без збереження на період воєного стану. Він ще не завершився, а в мене ситуація така, що я хочу повернутися до роботи. Керівництво каже, що і без мене справляється. Чи можуть мені відмовити в тому, щоб я вийшла на роботу?
                                                                                                          Подобається1 Відповісти0
                                                                                                          • Елена 1 квітня 2023, 18:09
                                                                                                           Читаю вопросы тех, кому "страшно" и кто хочет одной ... попой усидеть на двух стульях - получать за рубежом пособия, большие, чем здесь зарплата, и при этом бесконечно долго сохранять свое место работы в Украине. А ничего, что ваш работодатель не может взять на ваше место нового работника, а должен выкручиваться силами тех, кому "не страшно"? Что в это же время кто-то в Украине (кому тоже страшно, но он по каким-то обстоятельствам не может уехать) ищет работу, потому что его предприятие остановилось (или вообще уничтожено)? Что другие предприятия и учреждения работают и обеспечивают хозяйственно-экономическую стабильность и безопасность страны, финансовую и психологическую стабильность людей? Особенно мне "нравится" здесь нытье учителей и медиков... Получают за кордоном бабло, которого здесь и в глаза не видели, живут припеваючи и при этом хотят, чтобы им сохраняли здесь место работы. Так долго, пока им не захочется вернуться. Простите, неуважаемые, а кто должен здесь выполнять вашу работу? Кто должен здесь учить детей, лечить больных, ремонтировать разбитые здания и коммуникации...? Не все готовы похоронить страну, спасая свои жопы. И, кстати, я - госслужащая. И когда нам сказали всем в обязательном порядке выйти в мае на работу, то все вышли, независимо от того кто где был. А те, кому было "страшно", уволились (таких оказалось человек 5, не больше). И на их место смогли принять внутренне перемещенных. Смогли предоставить места работы тем, кому "не страшно".
                                                                                                           Подобається5 Відповісти0
                                                                                                           • Олена 5 травня 2023, 03:11
                                                                                                            Якщо працівник написав заяву згідно ст 25 про відпустки за свій рахунок на 90днів. Чи має він право припинити таку відпустку раніше? Дякую
                                                                                                            Подобається0 Відповісти0
                                                                                                            • Ольга 11 травня 2023, 11:13
                                                                                                             В що робити працівнику якого змусили написати заяву на безоплатну відпустку до припинення воєнних дій . Але потім визвали на роботу ,я працюю але налог не платиться ,стаж пенсійний перерваний уже 16 місяців ,що мені так і працювати?
                                                                                                             Подобається0 Відповісти0
                                                                                                             • Олена 12 травня 2023, 13:04
                                                                                                              Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, працівники були оформлені у відпустку за власний рахунок без строку (відповідно до подовження воєнного стану) у відпустці з жовтня 22р по сьогодні. Також їм було оформлено відпустку щорічну (24 дн.) В грудні.Зараз будуть звільнятися за власним бажанням. Як потрібно нарахувати компенсацію за невикористану щорічну відпустку з січня по травень? Якщо за цей період не було нараховано доходу?
                                                                                                              Подобається0 Відповісти0
                                                                                                              • Sonia Bobby 24 травня 2023, 08:39
                                                                                                               Дякую, chubygreat, за допомогу мені, нехай Бог і надалі дає вам сили продовжувати цю роботу. Я зв’язався з chubygreat, коли я дізнався про нього та про те, що він може робити і що він робив, я вирішив зв’язатися з ним по допомогу через цю електронну адресу: chubygreat@gmail.com, і ми поговорили. Я розповіла йому, з чим зіткнулася в той момент, тому що мій чоловік збирався подати на розлучення, тому що ми постійно сваримося через дівчину, з якою я завжди знаходжу його. Він сказав мені, що збирається подати на розлучення, вижене мене та приведе іншу жінку, я розповів chubygreat усе, що пережив у чаті, він дав мені свій номер +2349056504566, я дзвонив йому кілька разів, поки він не звільнився працювати за мене та сказав мені, що мені потрібно надати та що я зроблю після цього, він дав мені сімдесят дві (72) години, щоб усе було добре та нормально, як ми звикли. Я дякую chubygreat за це все життя я великий. Якщо ви хочете потрапити до chubygreat, просто зв’яжіться з цими деталями електронною поштою chubygreat@gmail.com і зателефонуйте за номером +2349056504566, і ви побачите, який я щасливий і виконаний у ньому. зв’яжіться з chubygreat зараз і будьте щасливі все своє життя.
                                                                                                               Подобається0 Відповісти0
                                                                                                               • Petr Buzek сьогодні, 14:22
                                                                                                                Вам потрібна позика ???? Особисті позики або бізнес -позики ???? Поговоріть зі мною про це. Ім'я контакту: Містер Петра Бузек, якщо зацікавлений, будь ласка, зв'яжіться з нами за адресою :::::: petrbuzekloanfirm@gmail.com WhatsApp зараз: +639773415435
                                                                                                                Подобається0 Відповісти0
                                                                                                                Це може бути невiрне посилання, або
                                                                                                                сторiнку було видалено
                                                                                                                Ви успiшно пiдписалися на новини
                                                                                                                SMARTFIN.UA