Об'єднаний звіт з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за 4 квартал 2022 за новою формою

Об'єднаний звіт з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за 4 квартал 2022 за новою формою

14 грудня 2022 р. Автор: Анна Іванова, співзасновниця SMARTFIN.UA, експертка з бухгалтерії

Міністерством фінансів України наказом від 04.07.2022 №189 (далі – Наказ №189) внесено зміни до наказу Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4, яким затверджено форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску і порядку його заповнення та подання податковими агентами. Наказ №189 набрав чинності 09.08.2022.

А це значить, що новий 2023 рік зустрічає роботодавців новою формою Об'єднаної звітності з ЄСВ, ПДФО та ВЗ.

Нова форма Об'єднаного звіту з ПДФО, ЄСВ та ВЗ вже чекає у SMARTFIN.UA

Кого "зачепили" основні зміни

Основні зміни в об'єднаній звітності стосуються тих роботодавців, які мають намір не сплачувати нарахований ЄСВ за мобілізованих працівників, які не отримували доходи у вигляді грошового забезпечення.

Нагадаємо, що змінами, внесеними Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану" роботодавцям-єдиноподатникам було надано право за власним рішенням не сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за найманих працівників, призваних під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України.

Разом з цим, не було зрозумілого механізму реалізації цього права. Адже форма звітності, за якими роботодавці звітували за I, ІІ та ІІІ квартали 2022 року, не передбачала ніяких окремих кодів для таких працівників.

Детальніше про проблему, яка існувала протягом 2022 року для відображення середнього заробітку таких працівників, читайте в матеріалі: Мобілізований працівник роботодавця-єдинника: як виправити попередні періоди в об'єднаному звіті з 01 січня 2023 року.

Внесені зміни в новий Об'єднаний звіт з ПДФО, ЄСВ та ВЗ як раз і розв'язують цю проблему.

Також в новій звітності з'явився окремий код "75", що дозволить роботодавцям відображати суми нарахованої середньої заробітної плати добровольцям тероборони на час виконання ними державних або громадських обов'язків.

Детальніше тут: Працівники в цивільній теробороні: як заповнити об'єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та ВЗ за IV квартал 2022 року.

Нове у формі об'єднаної звітності 2022

Відповідно до Роз'яснення ГУ ДПС у Дніпропетровській обл. від 23.08.2022 форма звітності та Порядок 4 зазнали таких змін.

1. Внесено зміни до розділу І Розрахунку «Нарахування доходу та єдиного внеску за найманих працівників в розрізі місяців звітного кварталу» в частині доповнення цього розділу новими рядками 1.6, 2.6, 3.7, 4.4, 6.4, що дозволить роботодавцям відображати суми нарахованої заробітної плати за найманих працівників, яких було призвано на військову службу до Збройних Сил України у період мобілізації, визначений Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 69/2022 «Про загальну мобілізацію», затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про загальну мобілізацію», які не отримували доходи у вигляді грошового забезпечення.

Об'єднаний звіт з ПДФО, ЄСВ та ВЗ

Об'єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та ВЗ

Нова обʼєднана звітність 2023

2. У відповідних рядках розділу II Розрахунку «Нарахування грошового забезпечення та єдиного внеску за військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу та на суми допомоги жінкам-військовослужбовцям у зв'язку з вагітністю та пологами в розрізі місяців звітного кварталу (крім військовослужбовців строкової військової служби)» уточнено стосовно допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам - військовослужбовцям.

3. У Д2 усунено дублювання назви у двох послідовних комірках «з початку року» та змінено назву в одній із комірок на «з початку кварталу».

4. Також до форми Розрахунку внесено низку редакційних правок.

Користувачі програми SMARTFIN.UA мають можливість сформувати та автоматично заповнити Об'єднаний звіт з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за 4 квартал 2022 за новою формою за кілька кліків!


Щодо загальних нововведень в Порядку, то:

 • внесено зміни до описової частини Порядку щодо внесених до Розрахунку нових рядків, що стосуються відображення Роботодавцями нарахованої заробітної плати та відповідно єдиного внеску за мобілізованих найманих працівників:
 • підпункт 1 пункту 2 розділу IV Порядку доповнено новим абзацом п'ятдесят першим, згідно з яким допускається внесення від'ємних значень сум нарахованої заробітної плати (нарахованого доходу) у разі відображення сторнованих сум, нарахованих Роботодавцями у період дії воєнного стану, для відповідних категорій застрахованих осіб 29, 36, 37, 39, 42 – 45, 47, 50, 66, 75 – 78 відповідно до додатка до Порядку, що дозволить провести коригування за вказаними застрахованими особами за попередній період;
 • внесено редакційні зміни до описової частини відповідних рядків Розрахунку, що стосуються допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам-військовослужбовцям;
 • приведено у відповідність до Порядку нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за деякі категорії застрахованих осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2011 року № 178, зі змінами, перелік платників, що можуть подавати до контролюючого органу Д2, такий перелік доповнено виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі утворення) рад;
 • внесено зміни до додатка 1 до Порядку в частині доповнення цього додатка кодом категорії застрахованих осіб 75 «громадяни України, що підписали контракт добровольця територіальної оборони», що дозволить роботодавцям, визначеним абзацом другим пункту 1 частини першої статті 4 Закону № 2464, відображати суми нарахованої середньої заробітної плати зазначеним застрахованим особам на час виконання ними державних або громадських обов'язків.

Також додаток 1 до Порядку доповнено кодами категорій застрахованих осіб 76 – 80, призваних під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України, за яких Роботодавці мали право за власним рішенням не сплачувати єдиний внесок:

76 - наймані працівники, яких було призвано під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України, які не отримували доходів у вигляді грошового забезпечення;

77 - особи, які працюють на підприємствах та в організаціях всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю, зокрема товариствах УТОГ та УТОС, яких було призвано під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України, які не отримували доходів у вигляді грошового забезпечення;

78 - працююча особа з інвалідністю на підприємстві або в організації громадських організацій осіб з інвалідністю, в яких кількість осіб з інвалідністю становить понад 50 %, яку було призвано під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України, яка не отримувала доходів у вигляді грошового забезпечення;

79 - найманий працівник – особа з інвалідністю, який працює в товариствах У ТОГ та УТОС, якого було призвано під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України, який не отримував доходи у вигляді грошового забезпечення;

80 - найманий працівник – особа з інвалідністю, який працює на підприємствах та в організаціях всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю, якого було призвано під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України, який не отримував доходів у вигляді грошового забезпечення.

SMARTFIN.UA економить до 3 робочих годин на день!
Розпочати легко! Додайте інформацію про організацію та працівників, виконайте налаштування і отримайте необхідні розрахунки. Нарахування зарплати та індексації, розрахунок податків, лікарняних, відпускних та компенсацій. А ще: будуйте графіки роботи будь-якої складності, формуйте кадрові докумети та звіти, відправляйте звітність у податкову, контролюйте торговельні операції та інше.

Реєструйтесь прямо зараз! Автоматизація бухгалтерського обліку в SMARTFIN.UA - ЦЕ ПРОСТО!
Коментарі
 • Ніна 31 грудня 2022, 11:11
  Ще не робила з цією программою,дуже хочу спробувати.
  Подобається9 Відповісти1
  • SMARTFIN.UA 12 січня 2023, 09:55
   Запрошуємо зареєструватись та спробувати попрацювати в тестовому режимі! Перші три дні роботи в програмі - безкоштовні. Наші консультанти завжди на звʼязку та готові допомогти з налаштуванням!
   Подобається1 Відповісти0
  • Марія 28 січня 2023, 10:05
   хочу спробувати
   Подобається0 Відповісти0
   Це може бути невiрне посилання, або
   сторiнку було видалено
   Ви успiшно пiдписалися на новини
   SMARTFIN.UA